„Microsoft“ pristatė „Windows 8“ programų parduotuvės privalumus programuotojams
Programinė įranga
Penktadienis, 09 Gruodis 2011 00:40

San Franciske vykusioje programų parduotuvės „Windows Store“ apžvalgoje „Microsoft“ atskleidė galimybes programuotojams, norintiems kurti sprendimus „Windows 8” operacinei sistemai. Renginyje „Windows Web Services“ viceprezidentas Antoine LeBlond smulkiai paaiškino kaip suksis „Windows Store“ parduotuvės ekonomikos variklis.Naujoji programų parduotuvė veiks visame pasaulyje, todėl programuotojai įkėlę programą į „Windows Store“ iškart pasieks tarptautinę auditoriją. Kaip operacinė sistema „Windows 8”, taip ir programų parduotuvė veiks 231 rinkoje ir bus išversta į 100 kalbų.

Programuotojams, kuriantiems programas „Windows 8” sistemai, „Microsoft“ siūlo ir palankias uždarbio sąlygas. Visos „Windows Store“ patalpintų programų pajamos bus dalinamos rinkoje nusistovėjusia 70 ir 30 proc. proporcija. Jei programa atneš daugiau nei 65 tūkst. litų (25 tūkst. JAV dolerių), programuotojui atiteks didesnė – 80 proc. pajamų dalis. Taip pat programuotojams „Microsoft“ palieka laisvę rinktis arba bendrovės pasiūlyto sandorio paslaugą, arba naudotis savo sukurtu mechanizmu (angl. in-app purchase)  ir taip sau pasilikti 100 proc. programos pajamų.

Atsižvelgdama į programuotojų pastabas dėl kai kuriose platformose naudojamo paslaptingo, ilgo ir painaus programų tvirtinimo proceso, „Microsoft“ pristatė skaidrų programų tvirtinimo mechanizmą. „Windows 8” programuotojai patys atliks programos testavimą, galės pamatyti, kaip programa veikia prieš ją patalpinant į parduotuvę t.y. patys atlikti dalį patvirtinimo proceso. Be to, programuotojams bus suteikiami ir programų rodiklių stebėjimo įrankiai, rodantys svarbiausius programos rodiklius parduotuvės vitrinoje.

Kitas svarbus „Microsoft“ prioritetas „Windows Store“ parduotuvėje – tai programų matomumas vartotojams. Programos, patalpintos „Windows Store“, bus glaudžiai susietos su „Bing“ paieškos varikliu ir naująja naršykle „Internet Explorer  10”, todėl vartotojams bus lengva rasti norimą produktą. Papildomai programuotojai savo produktus galės reklamuoti siūlydami bandomąsias versijas bei talpindami jas į teminius puslapius.

„Windows Store“ jau bus prieinama bandomojoje „Windows 8 Beta” versijoje kai kuriose rinkose, nuo 2012 m. vasario mėnesio. „Microsoft“ skatina programuotojus nesnausti ir pradėti kurti „Windows 8“ programas jau dabar tam, kad suspėtų iki oficialaus operacinės sistemos pristatymo visam pasauliui.

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed