Speciali HTML versija švietimo tikslams?
Programinė įranga
Trečiadienis, 23 Lapkritis 2011 01:43

Kaip šiuo metu moksleiviai ir studentai ieško informacijos ar mokomosios medžiagos internete? Teisingai, per “Google”. Bet problema ta, kad net ir radus dominančią kursą, publikaciją, knygą ar straipsnį, sunku iš karto nuspręsti, ar jis tau tinkamas – ar atitinka tavo dabartinį išsilavinimą, amžiaus grupę, mokymosi poreikius ir t.t. Būtent šiai problemai išspręsti kuriama nauja semantinė kalba.Projektas pavadinimu “Learning Resource Metadata Initiative” (LRMI) jau yra pažengęs daugiau negu teoriniam lygmenyje – jau yra paruošta specifikacija naujajai kalbai, ir netgi įkelta į Schema.org duomenų bazę – o tai yra jau rimtas žingsnis, kadangi Schema.org yra bendras didžiausių paieškos sistemų projektas, skirtas apibrėžti įvairaus tipo skaitmeninį turinį.

Kalbant konkrečiau, naujosios taisyklės nustatyt, kokią papildomą informaciją galima bus nurodyti prie savo mokslinės medžiagos:

- Įgyjamos kompetencijos;
- Iš anksto reikalingos kompetencijos;
- Reikalavimai skaitovų amžiui;
- Laikas, skirtas kursui ar medžiagai įsisavinti;
- Interaktyvumo lygis;
- Kiti įvairūs smulkūs parametrai…

Tikrai sveikintina iniciatyva, bet kyla klausimas – kas ir kaip šiuos parametrus pildys. Jeigu su daugeliu duomenų jau susitvarko automatiniai “Google” ir kitų paieškos sistemų varikliai, sugebantys iš HTML kodo išpešti pakankamai struktūrizuotą informaciją, tai šiuo atveju be papildomų žymų HTML kode robotai beveik bejėgiai. Dėl to, jeigu naujasis standartas sulauks pritarimo ir atitinkamos sklaidos visuomenėje, tada patiems mokomosios medžiagos leidėjams teks pasistengti ir papildyti savo publikacijas papildomais parametrais. Tai, be abejo, bus tikrai nelengvas darbas, bet gal ir verta – produktai bus kokybiškesni, o galbūt ir paieškos sistemos tokius “pilnus” duomenis vertins labiau. Bet kol kas tai tik ateities spėlionės.

Mano asmenine nuomone, toks standartas jau senokai turėjo egzistuoti, kol dar nebuvo internete tiek terabaitų įvairios mokomosios medžiagos – ją būtų buvę daug lengviau struktūrizuoti. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau, negu niekada, galbūt šis naujasis projektas išjudins švietimo sistemą ir mūsų vaikai arba vaikų vaikai ieškos mokomosios medžiagos patogiau ir labiau sistemingai. Ką manote jūs apie naująjį LRMI?

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed