Europa finansuoja saugią „Windows“ ir „Linux“ alternatyvą
Programinė įranga
Antradienis, 28 Balandis 2009 12:37
Europos tyrimų taryba (European Research Council) skyrė 2,5 mln. eurų paramą į „Unix“ panašios operacinės sistemos „Minix“ kūrėjams, pranešė „IDG News“.
„Minix“ OS kuriama Amsterdamo laisvajame universitete (Nyderlandai). Ji pristatoma kaip saugesnis ir patikimesnis sprendimas, nei „Windows“ ir „Linux“ branduolį naudojančios operacinės sistemos.
„Minix“ kuria trys Amsterdamo universiteto kompiuterijos specialistai ir du programuotojai. Europos tyrimų tarybos skirtas grantas užtikrina mažiausiai 5 metus truksiantį šios grupės darbo finansavimą.
Naujausios „Minix“ versijos pagrindas – vadinamoji mikrobranduolių koncepcija, pagal kurią OS yra sudaryta iš kelių nepriklausomai vienas nuo kito veikiančių komponentų. Viename iš jų įvykus klaidai jis būtų užblokuotas, tačiau tai neatsilieptų likusios sistemos darbui.
„Minix“ laikoma viena seniausių OS: pirmoji jos versija buvo išleista dar prieš 20 metų ir buvo naudojama kaip daugelio „Linux“ branduolio pagrindu kuriamų OS prototipas.

Šaltinis: balsas.lt
 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed