JAV populiarios internetą išjungiančios programos
Programinė įranga
Ketvirtadienis, 05 Balandis 2012 23:09

Amerikietis Fredas Stutzmanas sukūrė programas interneto naudotojų darbo našumo didinimui. Viena iš jų, pavadinimu „Freedom“, tam tikram laikui nutraukia prieigą prie interneto. Vienintelis būdas to išvengti – perkrautis kompiuterį. Kita programa, „Anti-Social“, blokuoja nuo darbo atitraukiančias interneto svetaines, pavyzdžiui, socialinius tinklus.

Stutzmano teigimu, šios programos „verčia jus dirbti“. Autorius prisipažino, kad sukūrė jas, kad paverstų savo kompiuterį spausdinimo mašinėle, kuria galėtų rašyti mokslinį darbą.

Kai Stutzmanas įkėlė „Freedom“ į internetą, dalis žmonių rašė, kad tai akivaizdus požymis, jog visuomenė negali savęs kontroliuoti. Kiti pavadino tai puikia idėja ir pradėjo naudotis programa. Šiandien jau daugiau nei 300 tūkstančių žmonių atsisiuntė „Freedom“ ir 125 tūkstančių – „Anti-Social“.

Socialiniai tinklai vis labiau atitraukia mus nuo darbo, įpareigodamos atsakyti į pranešimus, tačiau mums neužtenka valios įveikti šias pagundas. „Mes esame socialinės būtybės ir norime bendrauti su kitais žmonėmis, todėl įrankiai, leidžiantys nuolatos palaikyti socialinį aktyvumą, yra mums patrauklūs“, - teigia Stutzmanas.

Jo sukurtų programų populiarumą autorius aiškina tuo, kad žmonės tiesiog nori atlikti savo darbą, nes interneto pagundų vis sunkiau atsisakyti.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

  Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed