„Microsoft“ kuria kalbančią vertimo programą
Programinė įranga
Trečiadienis, 14 kovas 2012 01:21

Kompanijos „Microsoft“ tyrimų padalinys kuria balso atpažinimo technologiją, skirtą mašininio vertimo sistemoms. Programa galės kalbėti vartotojo balsu kita kalba.

Programa iš pradžių paverčia kalbą tekstu, išverčia jį, o vėliau įgarsina, imituodama žmogaus balsą. Norint išmokyti vartotoją kalbėti kita kalba, programai reikės maždaug valandos balso tyrinėjimui.Vertimo programa jau valdo 26 kalbas. Buvo pademonstruota navigacinė aplikacija išmaniesiems telefonams, kuri gali skaityti užrašus kinų kalba ant kelio ženklų. Kol kas neskelbiama kada naujoji technologija bus realizuota komerciniuose produktuose. Be to, teigiama, kad balsas kol kas skamba nelabai natūraliai.

Ekspertai pažymi, jog naujoji „Microsoft“ technologija bus naudinga keliautojams ir žmonėms, besimokantiems užsienio kalbos – programa patars, kaip teisingai reikia tarti naujus žodžius.

Siekiama sukurti įrenginį, leidžiantį ir bendrauti su pašnekovu „savo balsu, tačiau kita kalba“, kurios jūs nežinote.

Ateityje technologija turėtų analizuoti ir atskirti ne tik balso tembrą, tačiau ir intonaciją, kirčiavimą, pauzes ir kitas individualias kalbos ypatybes.

Parengė: redakcija
Šaltinis: Technology Review

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed