„Microsoft“ pardavinės tris „Windows 8“ versijas
Programinė įranga
Antradienis, 17 Balandis 2012 20:57

Naujoji operacinė sistema „Windows 8“ bus pateikta rinkai trim variantais, pranešė bendrovės atstovai „Microsoft“ oficialiame tinklaraštyje. Vartotojai galės įsigyti „Windows 8“, „Windows 8 Pro“ ir „Windows RT“ pavadintas šios OS modifikacijas.

Pranešama, kad „Windows 8“ ir „Windows 8 Pro“ bus skirtos asmeniniams ir planšetiniams kompiuteriams su x86 procesoriais, o „Windows RT“ – kompiuiteriams ir kitiems įrenginiams su ARM architektūros procesoriais.

„Windows 8“ bus bazinė būsimosios „Microsoft“ OS modifikacija, o „Windows 8 Pro“ versija bus skirta pažengusiems  vartotojams ir verslui, sakoma pranešime. Abiejose versijose įdiegtas suderinamumas su keliais monitoriais, „Windows 8 Pro“ papildomai įtrauktos virtualizacijos, duomenų šifravimo, kompiuterių sistemų valdymo priemonės ir „Windows Media Center“ programinė įranga.

Skirtingai nuo „Windows 8“ ir „Windows 8 Pro“, kompiuteriams su ARM procesoriais skirtos „Windows RT“ versijos nebus galima įsigyti atskirai. Ji bus tiekiama rinkai tik kartu su atitinkamais įrenginiais. Kartu su „Windows RT“ bus diegiamos „Microsoft Office“ paketo programos „Word“, „Excel“, „Power Point“, „OneNote“.

Pasak „Microsoft“ atstovų, numatyta ir įmonėms skirta „Windows 8“ atmaina „Windows 8 Enterprise“, tačiau pagrindinės naujosios OS versijos būsiančios trys. Taip pat skelbiama, kad iki šiol darbinis OS pavadinimas „Windows 8“ taps oficialiu.

Manoma, kad „Windows 8“ turėtų pasirodyti rinkoje šių metų rudenį, nors bendrovės atstovai tikslių terminų nenurodo.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed