Nuomonė: antivirusinės programos yra bevertės
Programinė įranga
Trečiadienis, 07 kovas 2012 00:20

Jeremiah Grossmanas, kompanijos „WhiteHat Security“ techninis direktorius ir buvęs hakeris pravarde MafiaBoy, mano, kad antivirusinėms programoms ir ugniasienėms žmonės tik veltui leidžia pinigus.

Grossmano patirtis, kurio kompanija užsiima kompiuterinio saugumo konsultavimu, rodo, kad pagrindinė užduotis bendraujant su klientu – paaiškinti, kad įdiegtos antivirusinės programos tik iš dalies apsaugo nuo kibernetinių grėsmių. Grossmanas mano, kad šios programos visiškai neapsaugo nuo realių grėsmių – duomenų nutekėjimo, pramoninio šnipinėjimo, diversijų ir t. t.

Tokios nuomonės laikosi ne tik Grossmanas. Nemažai saugumo specialistų nediegia antivirusinių programų savo kompiuteriuose. Jie tiesiog nesilanko įtartinuose interneto svetainėse ir neatidaro failų ir nepatikimų šaltinių. Būtent šiems kompiuterio užkrėtimo būdams daugiausiai dėmesio skiria antivirusinės programos.

Specialistai mano, kad antivirusinė programinė įranga dažnai nepadeda ir kompanijoms, juolab, kad šių programų efektyvumas per pastaruosius 10 metų gerokai sumažėjo.

Vis dėlto visiškai atsisakyti antivirusinių programų kompanijos negali: tai būdas apsiginti nuo virusų dėl neapsvarstytų darbuotojų veiksmų. Taip, antivirusinės programos neapsaugo nuo kryptingų atakų, tačiau jos iki šiol efektyvios darbuotojams lankantis abejotinose interneto svetainėse, atidarant failus iš nežinomų šaltinių bei darant tai, ko saugumo specialistai nedarytų.

Kompanijos „Gartner“ skaičiavimais, 2011 metais antivirusinėms programoms kompanijos išleido daugiau nei 3 milijardus dolerių, o pavieniai namų vartotojai dar daugiau – apie 5 milijardus dolerių. Dar 6,5 milijardo dolerių yra vertinama ugniasienių rinka.

Parengė: redakcija
Šaltinis: Wired

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed