Pristatyta lietuviška „Internet Explorer 8“ versija
Programinė įranga
Antradienis, 28 Balandis 2009 13:29
Bendrovė „Microsoft“ pristatė lietuvišką interneto naršyklės „Internet Explorer 8“ versiją. Visa programos vartotojo sąsaja išverta į lietuvių kalbą, be to, naujoji naršyklės versija pasižymi didesne darbo sparta, pagerinta asmeninės informacijos apsauga. Naujas „Internet Explorer 8“ savybes – naršymo spartintuvus (angl. accelerators) ir skiltis (angl. web slices) – savo lankytojų patogumui jau pritaikė ir populiarūs lietuviški tinklalapiai.
„Internet Explorer 8“ vartotojai gali įsidiegti naršymo spartintuvus, suderinamus su informacinių paslaugų svetaine 118.lt ir tinklalapiu klase.lt. Pasinaudoję skiltimis jie taip pat gali patogiai sekti fotografijos entuziastų tinklalapio www.fotokudra.lt atnaujinimus. „Internet Explorer 8“ priedai įdiegiami bandant pirmąsyk jais pasinaudoti suderinamame tinklalapyje.
„Ieškantiems verslo informacijos ar kontaktų internete naujos naršyklės įrankis „118“ leidžia bet kuriame internetiniame puslapyje labai greitai gauti informacijos apie įmonę ar jos veiklą. Pažymėjus įmonės pavadinimą arba veiklos rūšį, užtenka pasirinkti 118.lt spartinimo funkciją ir paieška paslaugos 118 sukauptoje duomenų bazėje atliekama akimirksniu, o rezultatai pateikiami neperkraunant puslapio“, – naršymo spartintuvo veikimą aiškina Aidas Simokaitis, UAB „Lintel“ paslaugų plėtros departamento vadovas.
Kita „Internet Explorer 8” naujovė, skiltys, leidžia pažymėti norimą suderinamo tinklalapio dalį ir sekti jos atnaujinimus neužsukant į pačią interneto svetainę. Tokiu būdu sutaupoma laiko, kuris būtų gaištamas tikrinant, ar neatnaujinta dominanti tinklalapio dalis. Fotografijos mėgėjų svetainė www.fotokudra.lt savo lankytojams jau siūlo pasitelkus skiltis patogiai sekti geriausios dienos nuotraukos skyrelio atnaujinimus.
„Naujų „Internet Explorer 8” savybių panaudojimas leis lietuviškoms interneto svetainėms geriau prisitaikyti prie vartotojų poreikių, o naršyklės naudotojams pagelbės lengviau ir greičiau rasti ieškomą informaciją. Suderinamumo su naujomis „Internet Explorer 8” funkcijomis diegimui reikia labai mažai laiko ir išlaidų, taigi ateityje naršymo spartintuvus ir skiltis naudojančių tinklalapių skaičius turėtų augti“, - prognozuoja bendrovės „Microsoft Lietuva“ verslo plėtros ir rinkodaros vadovas Martynas Bieliūnas.
„Socialinių tinklų tipo portalai yra skirti aktyviam naršymui, tad kiekvieno puslapio užsikrovimo greitis yra itin svarbus faktorius, sukuriantis patogias sąlygas naudotis socialiniu tinklu. Abi naršyklės naujovės – spartinimo ir skilčių funkcijos – yra ne tik lengvai pritaikomos klase.lt turinio atžvilgiu, bet ir plačiai naudojamos“, – teigė tinklalapio klase.lt kūrėjas Tomas Kazlauskas.
Anot jo, klase.lt vartotojų paieškos spartinimo funkcija suteikia galimybę iš bet kurio tinklapio atlikti paiešką tarp kelių šimtų tūkstančių klase.lt vartotojų, o artimiausiu metu įdiegta skilčių funkcija klase.lt vartotojams padės sekti jiems aktualią svetainės informaciją ir atnaujinimus.
Lietuvišką interneto naršyklės „Internet Explorer 8“ versiją galima parsisiųsti apsilankius tinklalapyje www.microsoft.com/lietuva/windows/internet-explorer/. Su lietuviškais tinklalapiais suderinami naršyklės priedai veikia ir angliškoje, ir lietuviškoje „Internet Explorer 8“ versijose.

Šaltinis: infolaukas.lt
 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed