Sukurta programa automatiniam komiksų kūrimui
Programinė įranga
Penktadienis, 16 kovas 2012 01:33

Hefėjaus technologinio universiteto (Kinija) darbuotojai sukūrė programą „Movie2Comics“, leidžiančią iš video scenų automatiškai formuoti komiksus.

Kūrėjai teigia, kad tai pirmoji tokio pobūdžio programa. Kitos komiksų kūrimo programos tik padeda dizaineriams, tačiau negali savarankiškai formuoti grafinių fragmentų.

„Movie2Comics“ veikia keliais etapais: programa analizuoja video fragmentą, identifikuoja kalbantį herojų, formuoja įvairaus dydžio panelę, atpažįsta užrašus atvaizduoja scenas animaciniame stiliuje.

Autoriai, pripažįsta, kad programa gali klysti. Pavyzdžiui, programa ne visada teisingai nustato, kas kadre ištarė frazę. Šiuo atveju tikslumas yra 85%. Tačiau žmogui kiek įsiterpus į kūrimo procesą, galima pasieki neblogų rezultatų.

Kūrėjai mano, kad „Movie2Comics“ gali būti naudinga tiek profesionalams, tiek mėgėjams.

Parengė: redakcija
Šaltinis: PhysOrg

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed