„Windows 10“ (ne)sėkmė
Programinė įranga
Pirmadienis, 18 Liepa 2016 15:31

Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

Nauja ir nemokama — kaip nepasinaudosi?

Garsioji „Microsoft“ prieš išleidžianti „Windows 10“ į interneto platybes paskelbė, kad operacinė sistema nemokama bus vienerius metus, tačiau nemokama ji bus tik tiems, kas turi legalias „Windows 7“ ir „Windows 8“ operacines sistemas. Remiantis „Microsoft“ duomenimis „Windows“ sistemas galėjo atsinaujinti daugiau kaip pusantro milijardo pasaulio gyventojų. Statistika atskleidė, kad šia galimybe per pirmąją parą nuo operacinės sistemos išleidimo, pasinaudojo beveik 15 milijonų žmonių. Tiesa, kompanijos ekspertai neanalizavo, kiek vartotojų naudojasi nelegalia programine įranga. Taigi, skaičiai gali būti žymiai didesni.

Ar „Windows 10“ naudojimas pasiteisino?

Pirmosiomis „Windows 10“ išleidimo dienomis susidomėjimas buvo didelis, tačiau, palaipsniui, susižavėjimas ir smalsumas nuslopo. Kodėl? Daugelis „Windows“ vartotojų nesusiviliojo nemokamu naujiniu ir pasiliko prie senųjų operacinių sistemų. Kaip teigia ekspertai, pagrindinė priežastis yra tai, kad įdiegus „Windows 10“ vartotojų kompiuteriai prarastų tam tikras darbui reikalingas funkcijas arba nebeveiktų specifinė programinė įranga. Kita dalis vartotojų apskritai kritiškai vertina naują „Microsoft“ požiūrį į verslą, į pinigų uždirbimo šaltinius. Didžiąją dalį vartotojų baimina tai, kad operacinės sistemos atnaujinimų neįmanoma išvengti ar išjungti. Taip pat baimę ir nepasitikėjimą kelia tai, kad „Windows 10“ laikui bėgant gali tapti prenumeruojama, tai yra mokama, programine įranga. O, kai nemokama virsta mokama — nepatinka niekam.

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

  Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed