„Windows 10“ (ne)sėkmė
Programinė įranga
Pirmadienis, 18 Liepa 2016 15:31

Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

Nauja ir nemokama — kaip nepasinaudosi?

Garsioji „Microsoft“ prieš išleidžianti „Windows 10“ į interneto platybes paskelbė, kad operacinė sistema nemokama bus vienerius metus, tačiau nemokama ji bus tik tiems, kas turi legalias „Windows 7“ ir „Windows 8“ operacines sistemas. Remiantis „Microsoft“ duomenimis „Windows“ sistemas galėjo atsinaujinti daugiau kaip pusantro milijardo pasaulio gyventojų. Statistika atskleidė, kad šia galimybe per pirmąją parą nuo operacinės sistemos išleidimo, pasinaudojo beveik 15 milijonų žmonių. Tiesa, kompanijos ekspertai neanalizavo, kiek vartotojų naudojasi nelegalia programine įranga. Taigi, skaičiai gali būti žymiai didesni.

Ar „Windows 10“ naudojimas pasiteisino?

Pirmosiomis „Windows 10“ išleidimo dienomis susidomėjimas buvo didelis, tačiau, palaipsniui, susižavėjimas ir smalsumas nuslopo. Kodėl? Daugelis „Windows“ vartotojų nesusiviliojo nemokamu naujiniu ir pasiliko prie senųjų operacinių sistemų. Kaip teigia ekspertai, pagrindinė priežastis yra tai, kad įdiegus „Windows 10“ vartotojų kompiuteriai prarastų tam tikras darbui reikalingas funkcijas arba nebeveiktų specifinė programinė įranga. Kita dalis vartotojų apskritai kritiškai vertina naują „Microsoft“ požiūrį į verslą, į pinigų uždirbimo šaltinius. Didžiąją dalį vartotojų baimina tai, kad operacinės sistemos atnaujinimų neįmanoma išvengti ar išjungti. Taip pat baimę ir nepasitikėjimą kelia tai, kad „Windows 10“ laikui bėgant gali tapti prenumeruojama, tai yra mokama, programine įranga. O, kai nemokama virsta mokama — nepatinka niekam.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed