„Windows 8“ prisitaikys prie įvairiausių ekranų
Programinė įranga
Penktadienis, 23 kovas 2012 15:53

Bendrovė „Microsoft“ pranešė, kad naujoji operacinė sistema „Windows 8“ projektuojama taip, kad dirbti su ja būtų vienodai patogu naudojantis skirtingo dydžio ir skirtingos raiškos kompiuterių monitoriais.

Pasak bendrovės atstovų, „Windows 8“ naudosiantiems įrenginiams yra pasirinktos trys pagrindinės ekranų raiškos: standartinė (1366 x 768 vaizdo taškų),  „Full HD“ (1920 x 1080) ir „Quad XGA“ (2560 x 1440). Skelbiama, kad tokio pat dydžio, bet skirtingos raiškos  ekranuose bus išlaikytos „Windows 8“ elementų proporcijos, o vaizdas didesnės raiškos ekranuose bus ryškesnis.

Tais atvejais, kai ekranų raiška bus vienoda, o dydis skirtingas, „Windows 8“ galės maksimaliai efektyviai išnaudoti darbinį plotą, pavyzdžiui, esant galimybei atvaizduodama papildomą turinį. Kitaip tariant, „Windows 8“ prisitaikys ir prie ekrano dydžio, ir prie jo raiškos, ir prie vaizdo taškų (pikselių) tankio. „Microsoft“ inžinieriai yra numatę du atvaizdų didinimor ežimus: 140 proc. HD raiškos ekranų atveju ir 180 proc. – naudojantis „Quad XGA“ raiškos ekranais.

Manoma, kad „Windows 8“ kūrimo darbai bus užbaigti šią vasarą, o pirmieji ją naudosiantys asmeniniai kompiuteriai ir planšetės rinkoje pasirodys rudenį.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed