10 nekenčiamiausių programų
Programinė įranga
Antradienis, 28 Vasaris 2012 00:54

Vyrauja nuomonė, kad programos turi būti geriausiais mūsų draugais: spręsti kasdienius uždavinius ir daryti viską, kad supaprastinti mūsų gyvenimą. Tačiau kartais jos taip viską apsunkina, kad sukelia tik neapykantą.

Kokios gi programos dažnai išveda vartotojus iš kantrybės?

1. „Final Cut Pro X“

Kompanijos „Apple“ vaizdo montavimo programa nėra tokia jau prasta, tačiau programos atnaujinimas sukėlė net ramiausių vartotojų pasipiktinimo bangą. Atnaujinimas faktiškai buvo nauja programa, kurią įdiegus dingo dalis funkcionalumo, o taip pat suderinamumas su ankstesne versija. To vartotojai visiškai nesitikėjo.

2. „Adobe Reader“

Visi mes laikas nuo laiko atveriame .pdf failus programa „Adobe Reader“, kuri yra tarsi kūjis, nors yra vaizduojama kaip plaktukas: „Mac“ kompiuteriuose šis monstras užima 945,9 MB, o darbastalyje ne iš šio ne iš to kuria piktogramas. Ir po įdiegimo jūsų neapleidžia pojūtis, kad programa tik tai ir daro, kad prašo eilinio didžiulio atnaujinimo. Beje, „Mac OS X“ turi savo .pdf failams skirtą programą. Panašiai ketina pasielgti ir „Windows 8“ kūrėjai.

3. „Ask Toolbar“

Sunku būtų rasti įrankių juostų gerbėjų, o tuo labiau „Ask Toolbar“, kuri įsidiegia be vartotojų žinios, savavališkai keičia naršyklės nustatymus ir t. t. Dauguma problemų kyla dėl to, kad uolūs programų kūrėjai „pririša“ įrankių juostą prie savo programų, neklausdami, ar to reikia vartotojui.

4. „Lotus Notes“

Sistemų administratoriai mėgsta šią populiarią bendro darbo sistemą, tačiau eiliniai vartotojai ja nesižavi: 2000-ųjų viduryje sistemos kūrėjai susilaukė daugybės kaltinimų. „Lotus Notes“ populiarumas iš dalies buvo susijęs su tuo, kad „žmonės, kurie renkasi programinę įrangą organizacijai, dažniausiai nėra tie, kas naudojasi programa“.

5. „Norton Antivirus“

Kompanijos „Symantec“ antivirusinė programa sulaukė kritikos bangos dėl to, kad verčia kompiuterį veikti sraigės greičiu. Iš dalies problema yra tame, kad „Norton Antivirus“ atliko stengėsi atlikti daugybė funkcijų, o tam reikėjo didžiosios dalies kompiuterio resursų. Laimei, „Norton Antivirus“ kūrėjai padarė išvadas.

6. „Microsoft Word“

Vieni sako: „Aš nekečiu „Microsoft Word“ dėl to, kad jis pernelyg sudėtingas!“. Kiti: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“ dėl pagalbininkės Sąvaržėlės!“. Treti: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“ dėl to, jog juo nuolatos naudojasi idiotai, kuriantys siaubingai atrodančius dalykus!“. Kai kurie tikina: „Aš nekenčiu „Microsoft Word“, nes teksto kopijavimas iš „Word“ į HTML formą ilgam apsunkino dizainerių darbą!“. Mes manome, kad laikas susivienyti. Nekęskime „Microsoft Word“ už tai visi kartu!

7. „Adobe Flash“

Nepaisant daugybės teigiamų pusių, „Adobe Flash“ gali gerokai erzinti. Dažniausiai dėl to kalti vartotojai, o ne technologija – juk negalima kaltinti „Adobe“ dėl iškylančių langų ar dėl nevykusiai padarytos reklamos. Vis dėlto nemaža dalis internautų savo naršyklėje pirmiausiai blokuoja „Flash“.

8. „iTunes“ operacinei sistemai „Windows“

Styvas Jobsas kalbėjo apie „iTunes“ operacinei sistemai „Windows“: „Tai tarsi paduoti stiklinę vandens su ledu kam nors pragare“. Jobsas tada gana smarkiai iškreipė realybę. Vietoje to, kad suteiktų galimybę „Windows“ vartotojams naudotis „iTunes“, panašu, kad programa buvo sukurta norint įšaukti jų liūdesį. „iTunes“ operacinei sistemai „Windows“ buvo lėtai veikiančiu daugybę resursų naudojančiu nesusipratimu. „Apple“ privertė „Windows“ naudotojus visame pasaulyje mylėti savo „iOS“ įrenginius ir niekinti „iTunes“.

9. „Windows Me“ ir „Windows Vista“


Panašu, kad visi žino, jog tai operacinės sistemos. Ir mes joms skyrėme nominaciją: „Windows Me“ – už patį beprasmiškiausią „Windows 98“ atnaujinimą, o „Windows Vista“ – už tai, kad ji taip ir nepradėjo veikti kai reikia. „Vista“ turėjo būti puiki operacinė sistema, tačiau nuolatinės klaidos (failo kopijavimas galėdavo trūkti visą amžinybę) ir problemos su „draiveriais“ pavėrė sportinį žirgą asilu.

10. „Internet Explorer 6“

Įsivaizduokite nepriekaištingą baseiną su tyru vandeniu. Tai internetas. O dabar įsivaizduokite, kad ten plaukioja kažkas neįprasto ir netikėto. Tai „Internet Explorer 6“.

Jei net jos kūrėjai apsidžiaugė paskelbus dėl „Internet Explorer 6“ baigties – reiškia ši naršylė išties prasta. Problema yra tiek naršyklėje, kuri buvo aktuali iki 2001 metų. Problema yra tame, kad „Micorosft“ metų metais jos neatnaujino, neleisdama tinkamai matyti interneto puslapių ir darydama internautų kompiuterius pažeidžiamus. „Internet Explorer 6“ buvo didžiausias „Microsoft“ blogis.

Parengė: redakcija
Šaltinis: Techradar

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed