Įrenginių valdymas akimis ne tokia jau tolima ateitis
Technologijos
Antradienis, 23 Rugpjūtis 2016 10:28

Vaikystėje daugeliui iš mūsų sėdint prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano kildavo noras pabandyti akių mirksniais perjungti kanalą. Tikriausiai ne vienas ir realiai pabandėme taip padaryti. Tačiau, šiomis dienomis šis, iš pažiūros, vaikiškas akibrokštas, gali virsti realiu technologiniu laimėjimu. Informacinių technologijų naujovės taip greitai progresuoja ir vystosi, kad daugeliu prognozių sunku patikėti. Tačiau...

Danijoje veikianti bendrovė „The Eye Tribe“, kuri specializuojasi išmaniųjų technologijų srityje, kuria naują šokiruojančią naujovę, dėl kurios valdymas akimis bus realizuotas. Tam tikrų įrenginių valdymas akimis taps automatizuotu, pavyzdžiui, žiūrint į telefoną ar skaitant straipsnį, vaizdas telefone lėtai slinks žemyn tol, kol skaitysite tekstą, tai yra tol, kol mūsų žvilgsnis bus prikaustytas prie tam tikros veiklos.

Kaip teigia technologai, po kelerių metų mygtukų maigymą ir ekranų lietimą gali pakeisti įrenginių valdymas akimis. Skenuodamas vartotojo akis infraraudonųjų spindulių jutikliais, kompiuteris, telefonas ar planšetinis įrenginys nustatys žiūrėjimo kryptį. Žvilgsniu bus galima valdyti žymeklį, o akių mirksniu paspausti norimą programą.

Negana to, „Apple“ neseniai įsigijo bendrovę „Emotient“. Pastaroji kuria įvairiausius algoritmus, kurie skaitydami žmogaus veido išraiškas nustato žmogaus emocijas. „Apple“ technologų teigimu, greitu metu turėtų pasirodyti kompiuterinė programa, kuri mokės nuskaityti žmogaus emocinę būseną ir į ją reaguoti. Skamba neįtikėtinai, tačiau, akivaizdu, kad neprireiks nei dešimties metų ir savo išmaniuosius galėsime valdyti ne tik akimis, bet ir mintimis.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed