5 patarimai, kaip išsirinkti radijo imtuvą
Technologijos
Pirmadienis, 08 Balandis 2019 17:55

Jau visą šimtmetį radijo imtuvai nepraranda savo populiarumo. Ir netgi priešingi – nešiojamieji prietaisai, galintys priimti ir perduoti radijo bangas, vis labiau ir labiau įsiveržia į mūsų gyvenimus.

Šiame straipsnyje kalbėsime apie klasikinius radijo imtuvus. Kaip išsirinkti radijo imtuvą? Kurios funkcijos svarbiausiomis, o kurioms nereikėtų skirti ypatingo dėmesio?

1. Atrankos kriterijai

Šiais laikais daugelis įrenginių turi įmontuotą radiją – tai taikoma ne tik mobiliesiems telefonams. Muzikos laikmenų sistemos, automobilių radijo imtuvai ir daugelis kitų įrenginių turi integruotą radiją. Tačiau, jei nusprendėte įsigyti klasikinį radijo imtuvą, būkite pasiruošę skirti laiko ir pastangų, norint išsirinkti tinkamą modelį.

Daugeliui pirkėjų yra svarbūs šie parametrai: gamintojas, radijo bangų diapazonas, energijos suvartojimas, matmenys, stereo garso buvimas arba nebuvimas ir papildomos galimybės.

2. Radijo imtuvų rūšys

Pagrindinės radijo imtuvų rūšys: nešiojamieji, stacionarūs, analoginiai ir skaitmeniniai. Nešiojamieji radijo imtuvai turi savarankišką ar autonominę tinklo galią, daugelis modelių turi didesnę apsaugą nuo drėgmės ir smūgių. Stacionarūs imtuvai yra nepritaikyti nešiojimui ir jie yra skirstomi į stalinius ir sieninius.

Analoginiai imtuvai turi mechaninį derinimą, tai reiškia, jog norima radijo stotis nustatoma sukant specialų ratuką arba perkeliant slankiklį. Tačiau gali būti sunku nustatyti atminties diapazoną. Skaitmeninis imtuvas ieško radijo stočių automatiškai, gali įsiminti iki penkių šimtų radijo stočių ir galite perjungti norimą funkciją vos paspaudę mygtuką.

3. Radijo imtuvo galia

Kalbant apie energijos suvartojimą ir galios tipą, pirmiausia atsižvelkite į radijo imtuvo gebėjimą dirbti su baterijomis ar akumuliatoriais. Renkantis gerą imtuvą rekomenduojame įsitikinti, kad jis vis dar turi galimybę dirbti neprisijungęs prie maitinimo lizdo. Tai labai naudinga ir patogi funkcija. Be to, šiuolaikiniai modeliai gali turėti papildomą parinktį ir adapterį darbui iš automobilio lizdo. Didžiąją prietaiso akumuliatoriaus naudojimo trukmę lemia trys veiksniai: dabartinis dizainas, radijo imtuvo jautrumas ir įmontuoto garsiakalbio (arba garsiakalbių) galia.

4. Radijo bangų diapazonai

Kalbėdami apie gautų bangų diapazoną ir priimančiojo prietaiso galią, galime pasakyti, kad tai yra vienas iš svarbiausių šio tipo prietaisų rodiklių. Kuo platesnis diapazonas ir kuo daugiau galios, tuo daugiau radijo stočių galite gauti dideliu atstumu nuo perdavimo įrenginio.

Patariama pasirinkti daugialypį radijo imtuvą, kuris priimtų tiek FM, tiek trumpas ir ilgas bangas. Jei pasirinkote aukštos kokybės radijo imtuvą, tai jums suteiks galimybę priimti ir klausytis kai kurių užsienio radijo stočių. Imtuvai vienu metu gali turėti kelias antenas - arba vieną integruotą anteną ir galimybę prijungti papildomą išorinę.

5. Matmenys ir stereo garsas

Prietaiso matmenys – kitas svarbus atrankos kriterijus. Kartais matmenys nustatomi pagal baterijų tipą, kuris yra skirtas autonominiam prietaiso veikimui. Be to, prietaiso matmenų parametrą nustato garsiakalbių skaičius ir dydis.

Pakalbėkime šiek tiek daugiau apie garsą. Stereofonija yra labai geras dalykas radijui. Tačiau atminkite, kad pilnas stereo garsas perduodamas tik FM juostoje ir labai stabiliu signalu. Kai signalas „nukrenta“, stereofoninis garsas dažnai yra prastos kokybės, todėl daug maloniau klausytis naujienų ir dainų perjungiant į mono režimą.

Kalbant apie radijo imtuvo priedus, pasirinkite tokius, kokių jums tikrai reikia. Vieni radijo imtuvai turi žadintuvus, kitų galima klausytis su ausinėmis ir t.t.

Prieš įsigydami radijo imtuvą, nuspręskite, kaip ir kam jį naudosite. Atkreipkite dėmesį į imtuvo galią, bangų diapazonus, matmenis ir stereo garsą. Jei norite įsigyti radijo imtuvą ar kitas elektronikos prekes geru kainos ir kokybės santykiu, apsilankykite internetinėje parduotuvėje pigu.lt.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed