Akumuliatorių gamyboje bus naudojami virusai
Technologijos
Pirmadienis, 06 Balandis 2009 21:43
Masačusetso technologijos universitete (MIT) kuriamas procesas, leidžiantis anodų ir katodų formavimui ličio jonų akumuliatoriuose naudoti genetiškai modifikuotus virusus.
Tokiu būdu pagaminti akumuliatoriai nenusileidžia šiandieniniams analogams, bet skiriasi tuo, kad viskas vyksta kambario temperatūroje be agresyvių organinių tirpiklių ir toksinių medžiagų.
Anodo formavimo galimybė naudojant virusus, padengiančius save kobalto oksidu ir auksu, žinoma jau apie trejus metus. Katodo formavimas pasirodė sudėtingesnis, nes tam reikėjo didelio laidumo medžiagos.
Kaip skelbiama balandžio mėnesio „Science“ žurnalo internetinėje versijoje, MIT tyrėjamas pavyko rasti išeitį. Jie sukūrė genetiškai modifikuotą bakteriofagą, kuris padengia save geležies oksidu ir prisitvirtina prie anglies nanovamzdelių. Tokioje struktūroje elektronai gali greitai judėti ir pasiekti katodo medžiagą.
Laboratoriniuose tyrimuose baterijos su nauju katodu pademonstravo galimybę išlaikyti iki 100 pakartotino įkrovimo ciklų nesumažėjant talpai. Šiuo parametru jos nusileidžia ličio jonų baterijoms, bet mokslininkai nusiteikę optimistiškai. Jie tikisi ženkliai pagerinti savo akumuliatorių charakteristiką naudodami tokias medžiagas kaip magnio fosfatas ir nikelis, ir mano, jog kita akumuliatorių karta bus tinkama komerciniam panaudojimui.

Parengė:redakcija
Šaltinis: itc.ua
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed