Akylesnis Didžiojo Brolio žvilgsnis, arba „Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją
Technologijos
Pirmadienis, 03 Rugsėjis 2012 15:12

Kompanija „Google“ gavo patentą įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologiją. Teigiama, jog jos pagalba bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria ankščiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą, pažiūrėjus į jį. Kompiuteriui tai padaryti kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.
Patente aprašomos technologijos, kurios skenuos vaizdo įrašus (pavyzdžiui, iš „YouTube“), o vėliau išrinkti objektus bei jų tarpusavio ryšį ir galės juos klasifikuoti. Atpažinimui siūloma naudotis „katalogu“, kuriame yra 50 tūkstančių objektų aprašymai.

Pavyzdžiui, jūs nufilmuosite video Londone, įkelsite jį į internetą, nepaskelbę jokios papildomos informacijos, o vaizdo įrašas gaus žymes „Big Ben“ ir „London“.

„YouTube“, „Google Goggles“, „Google Glass“ akinių ir „Android“ įrenginių pagalba, „Google“ greitais galės stebėti viską, kas vyksta planetoje, ir suprasti, ką „mato“.

Žmogaus teisių ginėjai jau muša pavojaus varpais. Jie mano, jog naujoji technologija – dar vienas pavyzdys to, kaip vartotojai praranda asmeninių duomenų kontrolę.

Pavyzdžiui, jei informacija apie jūsų buvimo vietą akimirksniu bus pridedama prie nuotraukų, tai tretieji asmenys galės ne tik tuoj pat sužinoti, kur jūs esate, tačiau ir susieti jus su kita informacija, pavyzdžiui, kur jūs dirbate, kur būnate, ar turite augintinį ir t. t.

Labai svarbu ir tai, jog jei nenorėsite jog šie duomenys apie jūs būtų renkami, uždrausti „Google“ tai daryti jūs negalėsite.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed