Ateityje - virtualios kreditinės kortelės
Technologijos
Trečiadienis, 30 Liepa 2014 09:34

Lietuvoje toliau sparčiai augant prekybai internetu, lietuviai vis drąsiau naudojasi virtualiomis kreditinėmis kortelėmis. Paskutiniais Lietuvos banko duomenimis, prieš porą metų Lietuvoje buvo naudojama apie 61 tūkst. tokių kortelių. Pirmosios lietuviškos virtualios kreditinės kortelės „Sving“ vykdomasis direktorius Povilas Girčys spėja, kad šis skaičius per pastaruosius metus turėtų būti smarkiai išaugęs.

 

„Prieš porą metų mokėjimų virtualiosiomis kreditinėmis kortelėmis skaičius augo beveik 30 proc. ir nematau priežasčių tempų mažėjimui – el. prekyba pastaraisiais metais itin suintensyvėjo. Naujesnių oficialių duomenų iš Lietuvos banko kol kas neturime, tačiau vien „Sving“ apyvarta be didesnės reklamos kampanijos nuo 2013-ųjų pasiekė 4,2 mln. litų,“ – pasakoja P. Girčys.

 

P. Girčio teigimu, besinaudojantieji kreditinėmis kortelėmis – itin užsiėmę ir vertinantys greitį bei patogumą žmonės: 18–35 m. metų, turintys aukštąjį išsimokslinimą, gaunantys didžiausias pajamas didmiesčių gyventojai. Tokie žmonės ieško funkcionalių ir gyvenimą palengvinančių finansinių sprendimų.

 

„Tokia kortelė neužima papildomai vietos piniginėje, tačiau prisitaiko prie vartotojų poreikių derindama „Paypal“ ir tradicinės kreditinės kortelės privalumus bei nieko nekainuoja tuo laikotarpiu, kai ja nesinaudojama“, – pasakoja P. Girčys.

 

Virtualios kreditinės kortelės savininkas gali ja atsiskaityti tiesiogiai internetinėse parduotuvėse arba atsiskaityti bet kurioje parduotuvėje, iš kortelės persivedęs pinigus į savo sąskaitą. Kortelei netaikomi metiniai ar narystės mokesčiai, palūkanos mokamos tik už panaudotą sumos dalį. Be to, pervedant pinigus į sąskaitą, susieta su fizine kortele, ji gali pasitarnauti ir ne internete – prireikus, galima išsigryninti pinigus.

 

P. Girčys taip pat akcentuoja paprastesnius įsigijimo, atsiskaitymo procesus ir mokėjimo atidėjimo privalumą: „Pavyzdžiui, norint turėti „Sving“ virtualią kreditinę kortelę, nereikia vykti į banką, siųsti dokumentų, laukti atsakymo ir pan. Užsisakyti kortelę ir pasirašyti sutartį galima tiesiog internetu, o naudotis iš karto, kai tik sąskaita aktyvuojama. Klientui nereikia prisiminti banko slaptažodžių ar kortelės kodų, tačiau vis tiek išlaikomas naudojimosi saugumas – visos transakcijos atliekamos su el. paštu ir SMS žinute atsiųstu PIN kodu. Be to, atsiskaitant el. parduotuvėse suteikiamas 45 dienų laikotarpis be jokių mokesčių – tai leidžia pirma gauti prekę, ją įvertinti ir tik tada apmokėti.“

 

Apie „Sving“

„Sving“ – 2013 m. Lietuvoje pristatyta virtuali kreditinė kortelė, kurią galima užsisakyti internetu, atsiskaityti tiesiogiai el. parduotuvėse arba persivesti pinigus į savo sąskaitą ir atsiskaityti bet kur. Turėti Sving nieko nekainuoja – palūkanos mokamos tik nuo panaudotos sumos. Atsiskaitant el. parduotuvėse suteikiamas nemokamas 45 dienų laikotarpis. Gegužės mėn. „Sving“ susiejus su pirmąja Lietuvoje licencijuota elektroninių pinigų sistema „Paysera“ (Mokėjimai.lt), el. parduotuvių, kuriose galima tiesiogiai atsiskaityti „Sving“, skaičius išaugo iki 400.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed