Bandome: nuolat užimtiems skirtas mažylis „Logitech Cube“
Technologijos
Šeštadienis, 24 kovas 2012 19:43

Gamintojo nuotraukaGamintojo nuotraukaJeigu paklaustumėte žmonių gatvėje, kas jiems įvairiuose informacinių technologijų prietaisuose itin svarbu, didelė dalis apklaustųjų atsakytų, jog svarbiausia – patogumas ir tai, kad prietaisai užimtų kuo mažiau vietos.

Technologijų gamintojai tą puikiai žino ir kaskart pristatydami naujausius prietaisus akcentuoja jų svorį, dydį, ergonomiškumą. Tą patį padarė ir kompanija „Logitech“ pristatydama savo naująjį, itin smulkų, gaminį „Logitech Cube“.
Kas tas „Cube“?

„Cube“ iš tiesų ne visai kubas – tai 5 cm ilgio, 1,5 cm aukščio ir 2,5 cm pločio stačiakampis, kuris gali būti juodas, gali būti baltas. „Logitech“ šį unikalaus dizaino prietaisą pristato kaip kompiuterinę pelę ir kartu – prezentacijų valdiklį. Toks prietaisas internetinėje „Logitech“ parduotuvėje kainuoja 70 JAV dolerių arba maždaug 180 litų. Žadama, jog šis prietaisas visiškai pakrautas išsikraus tik po 4 mėnesių naudojimo, o sparčią jo veiklą užtikrina įdiegta „Logitech Advanced“ 2,4 GHz dažnio ryšio technologija.

Žvelgiant į šį nediduką prietaisą sunku suprasti, kam jis skirtas. Kiek bandymo metu rodėme „Cube“ įvairaus amžiaus žmonėms, tiek nei vienas nesugebėjo atspėti, kas gi tai.

Svarbiausia – patogumas

Savo dydžiu „Cube“ primena rimtesnį trintuką ar sulieknėjusią degtukų dėžutę. Įdėtas į patogų ir tvirtą dėkliuką (kuris, beje, supakuotas kartu į kubo formos prietaiso dėžutę, kurioje dar rasite micro USB laidą pakrovimui ir „Logitech Unifying“ įrenginį) „Cube“ telpa į bet kokią kišenę, bet kokią rankinę, nesvarbu, kad kišenė ankšto švarko ar marškinių, o rankinė – delno dydžio.

„Cube“ suteikta ergonomiška forma: jokių aštrių kampų, viskas apvalu, glotnu. Be to, prietaisas itin lengvas – sveria kelis kartus mažiau nei šiuolaikiniai išmanieji telefonai – maždaug 30–40 gramų. Tad turėdami jį kišenėje vargu ar pajusite papildomą naštą.

Pelė ir prezentacijų valdiklis

Akivaizdu, kad „Cube“ skirtas tiems, kurie nuolat keliauja bei dirba „mobiliai“. Kitaip tariant tiems, kuriems vieną dieną tenka dirbti prisėdus lauko kavinėje, kitą dieną biure, o vakarop keliauti į pristatymus. Nedidelę pelę turėti kartu su savimi visur – nesunki užduotis. Pagelbės ir „Logitech Unifying“ jungtis, kurią naudodami galėsite kartu naudoti dar penkis belaidžius „Logitech“ produktus.

Padėję „Cube“ ant stalo ar kito paviršiaus juodu tašku žemyn naudositės juo kaip pele. Reikia prezentacijų valdiklio? Pakelkite „Cube“ į orą, luktelėkite ir po to – spustelėkite. Skaidrė persijungs. O prireikus grįžti prie buvusios skaidrės „Cube“ tereiks apversti ir spustelėti vėl.

Kaip juo naudotis?

Tie, kas kūrė „Cube“, nemažai laiko praleido galvodami, kaip įprastai eilinis žmogus „maigo“ pelę ir itin patogiai išdėstė mygtukus, reikalingus naršant internete ar dirbant kompiuteriu. Kai „Cube“ padėtas lazeriu žemyn, jis veikia kaip kompiuterinė pelė. Spustelėję prietaiso viršų gausite tą patį rezultatą, tarsi būtumėte spustelėję kairį pelės mygtuką. Spustelėję per vidurį atrasite dešinį pelės mygtuką. Norite greitai perbėgti akimis per puslapį? Laikykite „Cube“ nykščiu ir viduriniu pirštu iš kraštų, o smiliumi braukite per prietaiso viršų aukštyn ar žemyn (bent mums atliekant bandymą taip naudotis pasirodė patogiausia) ir puslapis slinksnis atitinkamai – tą leis įdiegta „Flow Scroll“ technologija.

Jeigu reikia prezentacijų valdiklio, paprasčiausiai pakelkite į orą ir apverskite „Cube“.

Pliusai ir minusai

Iš karto pastebėjome, kad kasdieniam naudojimui „Cube“ nėra patogus – visgi tiek pirštai, tiek riešas intensyviau dirbdami su mažyčiu „Cube“ pavargsta gana greitai. Ne pačiu patogiausiu prietaisu „Cube“ atrodė ir stipriosios lyties atstovams. Didesnio delno, stambesnių pirštų savininkai paprasčiausiai niekaip nesugraibo šio mažo „žaisliuko“.

Pasvarstę priėjome žaismingą išvadą: „Cube“ geriausiai tinka turintiems ne itin plačius pirštus ir didelį delną. Pavyzdžiui, akademinės bendruomenės nariams šis „Logitech“ gaminys gali tapti geriausiu draugu. Išnaudoti „Cube“ privalumus puikiai pavyktų ir nuolat daug keliaujantiems, dalyvaujantiems daugybėje pristatymų ar paprasčiausiai dirbantiems su itin mažu kompiuteriu ir nenorintiems apsikrauti daug vietos užimančiais daiktais.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed