“CGTrader”: nuo idėjos iki virtualaus 3D objektų turgaus
Technologijos
Penktadienis, 15 kovas 2013 15:37

Šiandien viską galima nusipirkti internetu. Virtualios parduotuvės nebėra naujiena jauseniai. Tačiau įsivaizduokite virtualų turgų, kuriame galite įsigyti trimatės kompiuterinėsgrafikos modelių... Eifelio bokštas, JAV prezidento Barako Obamos biustas, naujausiasMercedes Benz modelis: viskas vienoje vietoje.

“CGTrader” startup’as,lygiai prieš du metus tebuvęs perspektyvaus verslo idėja. Idėja,užgimusi siekiant sukurti sąžiningą sistemą 3D objektų pardavimui. Idėja, kuri šių metųpradžioje iš rizikos kapitalo “Practica Capital” pritraukė 640 tūkst. Lt. investicijų. Idėja,kurios virtualiose vitrinose jau patalpinta daugiau nei 10 tūkst. modelių.

Skaitmeninio meno ribos plečiasi, kasdien tobulėjant 3D spausdinimo industrijai ir augantšių produktų paklausai. Todėl “CGTrader” kūrėjai siekia įsitvirtinti naujojoje 3D rinkoje,apjungdami įvairius kompiuterinės grafikos modelius.

Šiandien du metai, kai įmonė veikia panašiu principu kaip sėkmingos nuotraukų irvektorinės grafikos prekybos sistemos. Tačiau tiek iš lokalios, tiek ir iš globalios rinkos“CGTrader” išsiskiria keliais esminiais bruožais. Pirma, įmonė netarpininkauja tarp pirkėjoir pardavėjo. Virtualiame 3D modelių turguje viskas vyksta tiesiogiai. Tarsi eBayparduotuvėje, subalansuotoje 3D kūrėjams.

“Mūsų verslo ir įkainojimo modelis yra palankesnis ir pelningesnis dizaineriams. Mūsųkonkurentai elgiasi labiau kaip tarpininkai, o mes pasirinkome kitą kelią. Čia vartotojai irkūrėjai bendrauja ir prekiauja tiesiogiai. Todėl menininkas gali uždirbti daugiau, kai tuotarpu klientas moka mažiau. Taip kūrėjui suteikiama galimybė gauti 95% pelno ir įgytididžiausią motyvaciją,” apie“CGTrader” išskirtinumą pasakoja įmonės vadovas MariusKalytis.

Antra, “CGTrader” siekia atnaujinti atsiskaitymą už parduotus kūrinius, įvedant naująautorinių honorarų modelį.“Šios pramonės problema yra ta, kad autoriniai menininkų atlyginimai paprastai yra labaimaži. Jei sukuri 3D modelį, dažniausiai gali gauti tik 40% ar 60% nuo pardavimų,” sakokomandos marketingo specialistė Dalia Lašaitė.

Trečia, 3D modelių turgaus įkūrėjai yra įsitikinę, kad trimatės grafikos dizaineriai gali pilnaiišgyventi iš savo talento, parduodami 3D modelius interneto parduotuvėse.

Šiuo metu “CGTrader” komanda, nepaisydama darbo valandų, kuria visiškai naująsistemą, kuri bus daug patogesnė tiek dizaineriams, tiek klientams. Paraleliai siekiamasuburti kuo didesnę ir glaudesnę 3D kūrėjų bendruomenę, pritraukti pirkėjus iš tolimiausiųpasaulio kampų bei sukurti platformą, kurioje būtų ne tik perkama bei parduodama, bet irdiskutuojama, atrandama ir sukuriama.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed