Elektroninį dienyną naudoja jau pusė visų mokyklų
Technologijos
Antradienis, 06 kovas 2012 15:03

Praėjusiais metais sparčiai daugėjo  mokyklų, pradėjusių taikyti elektroninius dienynus. Mokinių  ugdymo apskaitą tokiu būdu tvarko per pusę tūkstančio mokyklų, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija.

Elektroninio dienyno, kaip ir anksčiau įprasto popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį.  

Tačiau dabar mokinių tėvai kasdien gali stebėti vaiko lankomumą, pažangumą, mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Mokytojams sumažėja darbo krūvis ir popierizmas – nebereikia tikrinti ir pildyti pasiekimų knygelių,  greičiau galima  paruošti klasės ataskaitas ir pan.

„Mokytojai jau įvertino elektroninio  dienyno privalumus, nes gali glaudžiau bendrauti su tėvais, pateikti jiems daugiau informacijos apie vaikų ugdymą. Tačiau dienynas neturi tapti tik popierinio dokumento pakaitalu, kuriame fiksuojami vien mokinių pasiekimai ir perteikiama informacija tėvams, reikia plačiau išnaudoti elektroninio dienyno galimybes“,- sako švietimo ir mokslo  viceministras Vaidas Bacys.

Elektroninis dienynas nėra privalomas. Pačios mokyklos priimą sprendimą dėl tokio dienyno  naudojimo ir paslaugos teikėjo – gamintojo. Sudarydamos sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, mokyklos numato ir dienyno  naudojimo sąlygas, viena iš jų – paslaugos kaina. Vienų gamintojų dienynai yra nemokami, o kiti yra nustatę tam tikrą mokestį.

Jei mokykla sudaro sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, kurio paslauga mokama, ji gali tam skirti mokinio krepšelyje numatytas  lėšas.  Mokiniui per metus skiriama 20 Lt informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, taip pat ir elektroniniams dienynams tvarkyti. Pažymius, pamokos turinį, pamokų lankomumą mokinių tėvai iš elektroninio dienyno sužino nemokamai. Tėvų pageidavimu galima teikti papildomas paslaugas, pvz., SMS žinutes, tačiau už jas reikia susimokėti.  

Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia dėmesį, kad mokykla privalo tėvus informuoti apie mokinių mokymosi pasiekimus. Jei šeima  neturi prieigos prie elektroninio dienyno, tai mokykla privalo informuoti kitais būdais, pvz.,  atspausdinti pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

„Elektroninių dienynų teikiami privalumai skatina mokytojus aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas kitose mokyklos gyvenimo srityse, - sako Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis. - Planuojama, kad greitu laiku mokiniai skaitys elektroninius vadovėlius, užduotis  atliks virtualiose aplinkose ir t.t.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed