„Failus“ galima paimti rankomis (video)
Technologijos
Pirmadienis, 05 kovas 2012 21:19

„Microsoft“ Taikomųjų mokslų grupės specialistai pademonstravo eksperimentinę kompiuterio vartotojo sąsają, suteikiančią galimybę failus ir programas tiesiogine to žodžio prasme paimti į rankas.

Manoma, kad šis bendrovės „Applied Science Group“ specialistų sukurtas interaktyvus monitorius demonstruoja esminius ateities kompiuterių vartotojų sąsajų ypatumus, rašo „Wired“. „Microsoft“ pagamintas tokio ekrano prototipas, leidžiantis rankomis valdyti skaitmeninius 3D objektus, remiasi „Samsung“ sukurtu permatomu  organinių šviesos diodų (OLED) monitoriumi,  „Kinect“ žaidimų valdikliu ir specialia programine įranga.

Kompiuterio vartotojas, dirbantis su tokia vartotojo sąsaja, už monitoriaus mato savo paties rankas, kuriomis gali valdyti ekrane atvaizduojamus 3D objektus. Prie tokio kompiuterio yra prijungta įprastinė klaviatūra ir valdymo aikštelė, bet jie yra už monitoriaus. Vartotojas, laikydamas rankas už ekrano, prislietimais gali pasirinkti reikiamus failus, atidaryti ir grupuoti vartotojo sąsajos langus.

Toks sąveikos su kompiuteriu būdas gali atverti naujas galimybes ne tik žaidėjams, bet ir architektams, inžinieriams ar kitiems su 3D objektais nuolat dirbantiems kompiuterių vartotojams, sakoma pranešime. Prototipinė sistema naudoja žmogaus galvos padėties sekimo technologiją ir, pasikeitus apžvalgos kampui, atitinkamai pakeičia ekrane rodomų 3D objektų padėtį, kad vaizdas išliktų natūralus.

Šiame vaizdo siužete – „Microsoft“ „Applied Science Group“ sukurtos naujoviškos vartotojo sąsajos demonstracija.Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed