"Google Drive": "Dropbox" žudikas, ar tik rinkos vidutiniokas?
Technologijos
Trečiadienis, 15 Vasaris 2012 11:38

Tai ko gero yra vienas svarbiausių Silicio Slėnyje sklandančių klausimų - kodėl "Google" iki šiol dar nepasiūlė internetinės duomenų saugojimo paslaugos, kuri konkuruotų su tokiais rinkos žaidėjais, kaip "Dropbox", "Box.net" arba "Microsoft SkyDrive"? Situacija pagaliau gali pasikeisti - internetinis žurnalas "The Wall Street Journal" teigia, jog "Google Drive" pasirodys jau netrukus.

Ko gero niekas neabejoja, jog "Google" turi bene labiausiai išplėtotą interneto serverių infrastruktūrą, daugiausiai vietos duomenims saugoti, lyginant su bet kokia kita internetine kompanija ir jau teikia kai kurias informacijos saugojimo "debesyse" paslaugas, tokias kaip "Picasa" - nuotraukoms, "Docs" - dokumentams, "Music" - muzikai. Tačiau dėl nežinomų priežasčių iki šiol naudotojams nebuvo siūloma unifikuota tokio tipo paslauga. Tačiau teigiama, jog failams skirta "Google" saugykla turėtų pasirodyti jau po kelių savaičių.

Funkcijų požiūriu "Google Drive" turėtų būti analogiškas "Dropbox". Logiška tikėtis nemokamos kelių gigabaitų erdvę užtikrinančios versijos ir, žinoma, mokamos versijos. Galbūt neteko susidurti, tačiau "Google" jau dabar siūlo papildomą vietą paslaugoms "Docs", "Gmail" ir "Picasa", o kainos yra labai konkurencingos: $5 per metus už 20 GB, arba $20 per metus už 80 GB. Palyginimui "Dropbox" kaina
yra $9.99 per mėnesį už 50 GB, "SugarSync" - $4.99 per mėnesį už 30 GB, o "Box.net" - $9.99 per mėnesį už vos 25 GB. Trumpai tariant, "Google" erdvė duomenims yra maždaug 10 kartų pigesnė, lyginant su konkurentais. Nėra jokio oficialaus patvirtinimo, ar "Google Drive" naudos tokią pat kainodaros struktūrą, tačiau logiška tikėtis, jog bus būtent taip.

Būti mažiau brangiu nei konkurentai yra tik dalis bendro paveikslo. Norint realios sėkmės, "Google" prireiks mobiliesiems įrenginiams ir kompiuteriams skirtos programinės įrangos, supaprastinančios esmines naudojimosi funkcijas. Kompanijai turint savo kišenėje "Android" operacinę sistemą, "Google Drive" galėtų sublizgėti visais savo pranašumais. Dabartiniu metu "Google" neturi nieko, kas savo paprastumu ir autonomija galėtų prilygti "Apple iCloud", tačiau atsiradus "Google Drive" viskas galėtų pasikeisti iš esmės. Jau dabar socialinio tinkle "Google+" aplikacija "Android" sistemai leidžia automatiškai įkelti nuotraukas; įdiegus tokį pat funkcionalumą visų tipų failams, paslauga taptų labai patogi ir naudinga. Be abejo, "Google Drive" taip pat būtų galima integruoti tiek į "Chrome", tike į "Chrome OS".

Tiesa, čia reikėtų paminėti "Microsoft SkyDrive", kuris, ko gero, dažnai yra nepelnytai pamirštamas. "Microsoft" palaikoma "debesų" paslauga siūlo 25 GB vietos duomenims nemokamai. Jį gerai veikia su " Windows7" ir "Windows Phone 7" operacinėmis sistemomis, ir veiks tikrai ne prasčiau su artėjančiomis "Windows 8" ir "Windows Phone 8". Kiti konkurentai taip pat reaguos į "Google Drive" pasirodymą, tad naujokui reikės turėti kažką išskirtinio, norint išsiskirti iš "minios". Gali būti, jog kaip tik todėl "Google" tiek ilgai laukė, pristatydama paslaugą, kurią, galbūt, reikėjo startuoti jau prieš kelis metus, net prieš pasirodant "Dropbox" ar "SkyDrive". Išties, šiek tiek keista - kai "Google" turi tokį "debesų" kompiuterijos paslaugų arsenalą, "Android" ir "Chrome", ši kompanija turėtų diegti inovacijas; tuo tarpu dabar mes laukiame, ar naujasis "Google" produktas sugebės prilygti daug smulkesniam "Dropbox".

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed