Kinijoje atsiras nacionalinis mikroprocesorius
Technologijos
Pirmadienis, 30 Balandis 2012 12:05

Kinijos valdžia išrinks nacionalinę mikroprocesorių architektūrą. Tokios architektūros įrenginiai bus naudojami visuose projektuose, finansuojamuose valstybės.

Architektūrą nustatys grupė iš valdininkų, mokslininkų ir kompiuterinių kompanijų atstovų, tarp kurių „Huawei“ ir ZTE. Pirmasis grupės posėdis įvyko kovą. Dalyviams reiks nuspręsti, pasirinkti jau egzistuojančią architektūrą, ar kurti savo.

Tarp svarstomų variantų – „Alpha“, „ARM“, „MIPS“, „PowerPC“ ir kinų „UPU“. „MIPS“ pagrindu veikia procesoriai „Loongson“, kurie Kinijoje naudojami mokykliniuose kompiuteriuose, o „Alpha“ naudojama procesoriuose „ShenWei“, kurie naudojami superkompiuteryje „Sunway Bluelight“.

Kinijoje paplitę ARM įrenginiai, tačiau kliūtimi gali tapti šios architektūros licencijos kaina. Už galimybę gaminti „Cortex-A9“ procesorius reikia sumokėti nuo 5 milijonų dolerių. „PowerPC“ trūkumas – mažas programų kiekis.

Savo architektūros kūrimas bus sunkiu ir ilgu procesu, tačiau to pranašumas – galimybė kontroliuoti projektą visuose stadijose.

Kompanijos „MIPS Technologies“ viceprezidentas Robertas Bismuthas teigia, kad mikroarchitektūra bus pasirinkta artimiausiais mėnesiais.

Parengė: redakcija

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed