Metalinės konstrukcijos: privalumai atsveria trūkumus
Technologijos
Ketvirtadienis, 17 kovas 2022 14:39

Bet kurią iš statyboje naudojamų medžiagų galima apibūdinti tiek iš neigiamos, tiek iš teigiamos pusės. Atrodytų, metalinės konstrukcijos yra labai tvirtos, ilgaamžės, patikimos ir idealiai tinka įvairių pastatų statybai. Tačiau ši medžiaga vis tik nėra tobula (niekas nėra tobulas). Pažvelkime į plieninių konstrukcijų stipriąsias puses ir jų ,,Achilo kulnus”.

Metalinės konstrukcijos ir jų privalumai

Didžiausias metalinių konstrukcijų privalumas - lengvas jų svoris. Lengvumo ir stiprumo derinys, būdingas metalinėms konstrukcijoms, retai sutinkamas statybinėse medžiagose. Galima sakyti, kad tai yra metalinių konstrukcijų išskirtinumas. Aliuminio lydiniai turi mažiausią stiprumo ir tankio santykį.

Platus pritaikymas pramonės sektoriuje yra kitas svarbus aspektas. Metalinės konstrukcijos gaminamos gamykloje, kurioje yra visa tam reikalinga moderni įranga ir įrankiai. Šiuolaikinių gamybos metodų dėka brangaus rankų darbo naudojimas yra maksimaliai sumažintas (kartais dėl gamybos automatizavimo to galima visiškai atsisakyti).

Trečia - medžiagos patikimumas. Norint sukurti izotropinę medžiagą, buvo aiškiai suformuoti ir praktiškai pritaikyti metodai, suteikiantys metalui maksimalų atsparumo lygį. Taigi, pavyzdžiui, plienas šiuo atžvilgiu tinka visoms savybėms.

Kitas privalumas yra metalo nepraeinamumas. Tokia medžiaga, kaip metalas, yra visiškai nepralaidi nei dujoms, nei vandeniui. Ši savybė atsiranda dėl labai didelio metalų tankio lygio. Tam, kad metalinių konstrukcijų jungtys taip pat būtų nepralaidžios, naudojamas suvirinimas. Ši savybė plačiai naudojama cisternų, vamzdynų, įvairių indų gamyboje.

Ekologija yra dar vienas šiomis dienomis toks svarbus pliusas. Tos metalinės konstrukcijos, kurios yra nebeeksploatuojamos, siunčiamos į specialias perdirbimo gamyklas, kur vėliau yra išlydomos. Dėl to iš perlydytos medžiagos gaminami nauji metalo gaminiai.

Lengvas remontas yra savininkų siekiamybė, todėl tam labiausiai tinka metaliniai pastatai, nes visai nesunku sutvirtinti metalines konstrukcijas, suteikti joms didesnį tankį ar užklijuoti lopais tam tikras vietas. Visų remonto darbų kokybę užtikrina suvirinimo ir specialios įrangos naudojimas.

Metalinės konstrukcijos ir jų trūkumai

Metalinės konstrukcijos pasižymi jautrumu korozijos procesams. Gerai žinoma, kad korozijai geriau užkirsti kelią nei kovoti su ja. Būtent todėl į metalų lydinius dedama specialių antikorozinių medžiagų. Tačiau to nepakanka, nes laikui bėgant korozija vis tiek gali atsirasti. Siekiant kuo labiau nustumti šį nemalonų momentą, metalo gaminiai padengiami specialiomis dažančiomis kompozicijomis. Apdorojant metalinius paviršius būtina kruopščiai uždengti visas vietas, kad nesikauptų dulkės ir drėgmė.

Deja, bet žemas atsparumo ugniai lygis. Dažnai atsitinka, kad metalinės pastatų konstrukcijos yra pavojingos ugniai. Siekiant sumažinti šį rodiklį ir padidinti medžiagos atsparumą ugniai, metalo gaminių paviršius apdorojamas specialiomis priemonėmis. Yra ir kita galimybė – pakabinamų lubų konstrukcijų įrengimas pastatuose, naudojant ugniai atsparią dangą.

Kitas ne tiek reikšmingas trūkumas yra tinkamos metalo priežiūros poreikis.

Apibendrinant visa tai, kas išdėstyta aukščiau, reikia pastebėti, kad net metalas nėra amžinas dėl netinkamos priežiūros. Druskos, vanduo, dulkės, korozinės dujos gali greitai sugadinti metalines konstrukcijas. Papildomos priežiūros poreikis yra bene vienintelis šios statybinės medžiagos trūkumas. Nieko nėra amžino.

Tačiau atsižvelgiant į visus privalumus ir trūkumus, galime drąsiai teigti, kad metalas yra to vertas. Metalinėms konstrukcijoms būdingos teigiamos savybės atsveria šiuo kelis nelabai reikšmingus trūkumus, tad metalinių konstrukcijų pasirinkimas išlieka pirmose pozicijose. Tik pas mus rasite savo sumanymams tinkamiausias metalines konstrukcijas.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed