„Microsoft“ viliasi, kad lietuviai aktyviau naudosis „Hotmail“ el. paštu ir „SkyDrive“ saugykla
Technologijos
Ketvirtadienis, 05 Balandis 2012 14:49

Programinės įrangos gamintoja „Microsoft“ ketvirtadienį Vilniuje pristatė interneto produktų plėtojimo strategiją. Atnaujintos elektroninio pašto sistema „Hotmail“ ir duomenų saugykla „SkyDrive“ numato vartotojų prieigą prie savo duomenų iš visų išmaniųjų įrenginių, veikiančių skirtingose operacinėse sistemose. Kompanija viliasi vartotojus suvilioti dėmesiu privatumui ir smarkiai išplėstomis nemokamos duomenų saugyklos galimybėmis.

Lietuvai garsėjant puikiu interneto ryšiu ir aktyviu naudojimusi mobiliaisiais įrenginiais, savo įpročiais mūsų šalies gyventojai tampa vis panašesni į Vakarų europiečius, rašoma pranešime spaudai.

„Elektroniniai laiškai vis dažniau skaitomi išmaniuosiuose telefonuose, tekstinius pokalbius keičia vaizdo skambučiai, o duomenis vartotojai pradeda laikyti „debesyje“. Kad šiais sprendimais naudotis būtų kuo paprasčiau, mes tobuliname žmonių pamėgtas paslaugas ir integruojame jas į išmaniuosius įrenginius bei naujas platformas“, – sakė „Microsoft“ korporacijos „Windows Live“ produktų grupės vadovas Centrinei ir Rytų Europai Tomašas Koška.

Elektroninio pašto sistema „Hotmail“ per pastaruosius penkerius metus savo talpą padidino keturiskart,  pagreitėjo beveik dešimteriopai, o į elektroninius laiškus integravo „Facebook“ ir „Internet Explorer“ funkcionalumus.

Nemokama debesijos duomenų saugykla „SkyDrive“ dabar vartotojams siūlo 25 GB talpos, į savo aplinką pradeda integruoti vis daugiau programų bei žengia pirmuosius žingsnius į naująją „Windows 8” operacinę sistemą. „Tad daugiausia galimybių galėsime pasiūlyti vartotojams, kurie visuose išmaniuosiuose įrenginiuose – kompiuteriuose, planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose – naudosis „Windows“ operacine sistema ir „Internet Explorer“ naršykle“, – teigė T.Koška.  

Šiuo metu „SkyDrive“ naudojasi 17 mln. žmonių visame pasaulyje, kurie „debesyje“ saugo apie 10 petabaitų informacijos. „Microsoft“ atstovų teigimu, netrukus ši paslauga savo apimtimi turėtų tapti viena didžiausių šių laikų interneto istorijoje.

Integracija su socialiniais tinklais

„Hotmail“ el.pašto sistema yra susieta su neseniai populiariausiu pirmuoju puslapiu tapusiu socialiniu tinklu „Facebook“. Tinklo pokalbiai ir kontaktų informacija sinchronizuojama su adresatais el. pašto sistemoje, todėl rašant el. laišką vartotojas gali matyti naujausią informaciją apie gavėją – jo statusą, bendrintą informaciją ar komentarus.

Savo sukurtų interneto produktų konkurenciniu pranašumu „Microsoft“ laiko dėmesį gyventojų privatumui. Skirtingai nuo kitų el. pašto sistemų, „Microsoft“ nenaudoja vartotojų susirašinėjimo savo reikmėms. Duomenys, saugomi „Hotmail“ ir „SkyDrive“ sistemose, yra prieinami tik vartotojams ir jų patvirtintiems asmenims. Ypatingas dėmesys skiriamas tam, kad vartotojas jaustųsi visavaldžiu savo dokumentų, nuotraukų ar elektroninių laiškų savininku. „Didėjant informacijos srautams ir populiarėjant debesijos sprendimams, vartotojai vis dažniau susimąstys, kaip paslaugų teikėjai elgiasi su jų informacija ir kokiais tikslais naudojamos jų el. pašto paskyros, – pasakojo T.Koška. –  Manome, kad dėmesys vartotojų privatumui – ilgalaikė ir teisinga strategija.“

Gerai pažįstama aplinka

Tiek „Hotmail“, tiek „SkyDrive“ vartotojo sąsaja, dokumentų tvarkymo ir dalinimosi aplinka visuose platformose ir įrenginiuose yra tokia pati. Dėl to vartotojai su savo dokumentais, nuotraukomis, vaizdo įrašais gali laisvai dirbti ir išmaniajame telefone, ir planšetėje, ir asmeniniame kompiuteryje.

„SkyDrive“ vartotojams leidžia praktiškai su bet kuriuo įrenginiu atidaryti ir redaguoti „Office“ dokumentus su integruotomis „Office Web Apps“ programėlėmis. Su šiomis programėlėmis vieną dokumentą tuo pačiu metu gali redaguoti keli asmenys, kas ypač svarbu komandiniams veiksmams studijuojant ar dirbant.

Duomenų saugykla „SkyDrive“ glaudžiai integruota su „Windows Phone“ išmaniaisiais telefonais – visos nuotraukos, darytos telefonu, išsisaugo ir „debesyje“. Dėl to jas peržiūrėti galima ne tik telefone, bet ir visur, kur yra interneto ryšys. Jei išmanusis telefonas susietas su „SkyDrive“, jame taip pat galima matyti visus „debesyje“ išsaugotus „Office“ dokumentus ir „OneNote“ užrašus.

Naujausiai „Windows 8“ operacinei sistemai „SkyDrive“ jau turi specialią „metro“ stiliaus programėlę, o failai debesyje integruoti į tradicinę operacinės sistemos naršymo aplinką „Windows Explorer“.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed