Mobilios technologijos, kurios nepakeitė pasaulio
Technologijos
Šeštadienis, 03 kovas 2012 20:33

Gyvename tokiame amžiuje, kuriame kiekvieną dieną pristatomi įvairiausi nauji prietaisai, technologijos, kurios nuolat gerina mūsų gyvenimą ir keičia pasaulį. Įmonės nuolat skelbia, kad išrado naujus produktus, kurie turėtų pakeisti mūsų gyvenimus, tačiau pasitaiko taip, kad nieko įspūdingo neįvyksta. Norime apžvelgti keletą technologijų, kurių atsiradimas nepakeitė pasaulio.

 

Siri

Atrodė, kad valdymo balsu strategijoje Apple viską darė teisingai. Kompanija tapo lydere aukščiausių technologijų ir aplikacijų gamybos rinkoje. Ji praleido du metus tobulindama ir integruodama technologiją, bei plėsdama serverius, kad iš daugybės garsų sąveikos sukurtų kažką panašaus į tikrą žmogaus balsą.

Siri buvo paleista su didelėmis fanfaromis. Žmonių bendravimas su iPhone pasikeitė per naktį. Vietoje to, kad naudotųsi aplikacijomis, jie tiesiog liepdavo Siri ’’Nusiųsk žinutę Styvui, pasakyk jam, kad vėluosiu 10 minučių,’’ arba ’’Koks kitas mano susitikimas?’’.

Keletą savaičių viskas buvo nuostabu. Bet tada Siri tapo nepatikima, vartotojui davus užklausą, ėmė atsakinėti, kad negali susisiekti su serveriu ar, kad šiuo momentu negali įvykdyti pateiktos užklausos. Net ir įvykdytos sėkmingai užduotys truko ilgiau, nei anksčiau.
Visi manė, jog gedimas laikinas ir Apple greitu metu išplės serverių apimtis, kad susidorotu su apkrovomis. Tačiau, beveik po penkių mėnesių, Siri pasitikėti negalima.

Daug žmonių teigia, kad Siri dažnai tiesiog nesupranta kas jai sakoma. Vietoje to, kad gerėtų, atrodo, kad ji vis blogėja. Todėl, daugybė vartotojų nusigręžė ir atsikratė įpročio, pagalbos klausti pas Siri. Dienraštis „USA Today“  teigia, kad apie pusė iPhone 4S naudotojų daugiau nebesinaudoja Siri. Taip, sistema oficialiai vis dar bandomojoje stadijoje, bet jau nuvilianti.

webOS

Mažiau, nei prieš du metus „Hewllett-Packard“ sumokėjo 1,2 bilijono dolerių, kad įsigytų „Palm Computing“ – „Prie“, bei „Pixi phones“ ir „webOS“ internetinę operacinę sistemą. „Palm technology“ visada buvo daug žadanti, bet ją stabdė aiškios vizijos ir pastovių sprendimų trūkumas. Daug „Palm“ fanų buvo sujaudinti to, kad ją įsigijo „HP“. Žinoma, juk tai buvo versliausia kompanija. Bet „HP“ bent jau suteikė platformai ilgalaikio stabilumo ir nuoseklumo.

Po metų „HP“ pranešė naudosianti webOS platformą visuose savo mobiliuosiuose prietaisuose. Taip pat pristatė kelis webOS telefonus. Liepą pristatė ir „HP“ TouchPad planšetę. Planšetė buvo prasta, todėl rinkoje neįsitvirtino. Tačiau webOS sąveika su planšete buvo ideali. Be abejonės, būsimos planšetės turėjo būti nuostabios. Bet rugpjūtį „HP“ vykdomasis komitetas pranešė, kad nori parduoti filialą, kartu su webOS programinės įrangos verslu. Vėliau, gruodį kompanija paskelbė, kad webOS bus suteikta atvirojo kodo licencija. Tą patį mėnesį, naujasis „HP“ prezidentas ir vykdantysis direktorius pareiškė, kad webOS atvirojo kodo licencijavimas neįsivažiuos dar tris ar keturis metus ir nebus pradėtas anksčiau, nei rugsėjį.

Žinant, kad „Google“ per dieną aktyvuoja apie 750 000 naujų „Android“ prietaisų! O „Apple“ neseniai pranešė, kad per pastarųjų metų paskutinį ketvirtį pardavė 37 milijonus iPhonų. Visi šie nauji „Android“ ir „iOS“ naudotojai perka aplikacijas ir ugdo lojalumą šioms platformoms.

Su šia nauja daugialytimine naudotojo sąsaja, „webOS“ turėjo galimybę nustumti „iOS“ ir „Android“ į praeitį, bei pateikti inovacinę jų alternatyvą. Dabar, „webOS“ ateitis miglota, vėluojanti ir apmaudi.

Bus tęsinys

Parengė redakcija

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed