Naujos kartos 4G internetu MEZON jau galima naudotis Nidoje
Technologijos
Ketvirtadienis, 23 Balandis 2009 10:28
AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pastatė bazinę WiMAX ryšio stotį Nidoje. Kurortiniame Lietuvos mieste pradėjo veikti ketvirtos kartos (4G) interneto ryšys ir čia jau galima naudotis naujausių technologijų interneto paslauga MEZON.
"Mes aktyviai plečiame 4G ryšio tinklą Lietuvoje, o artėjant vasaros sezonui, WiMAX ryšio diegimą kurortiniuose miestuose laikome prioritetiniu. Dar šią vasarą MEZON interneto galimybėmis bus galima naudotis ir Palangoje bei Šventojoje", – sakė AB Lietuvos radijo ir televizijos centro MEZON projekto vadovas Mindaugas Kuprys.
Jo teigimu, moderni MEZON interneto paslauga aktuali ne tik kurortinių miestų gyventojams, bet ir atvykusiems poilsiautojams. Kadangi MEZON USB modemas nėra pririštas prie vieno kompiuterio ar vienos operacinės sistemos, prie interneto galima jungtis naudojantis tiek savo asmeniniu kompiuteriu, tiek ir bet kuriuo kitu kompiuteriu. Tai suteikia MEZON vartotojams galimybę internetu naudotis nevaržomai.
"Nuo šiol keliaudami pailsėti į Nidą MEZON klientai į būtinųjų pasiimti daiktų sarašą įtrauks ir savo USB modemus", – įsitikinęs Mindaugas Kuprys.
Jis taip pat mano, kad didelės spartos (išsiunčiamų duomenų sparta – iki 10 Mbps) belaidžio interneto MEZON galimybės pasitarnaus efektyviau dirbti siekiantiems verslininkams – su MEZON informaciniai ištekliai greitai ir patogiai prieinami ne tik biure, bet ir keliaujant. Ateityje MEZON vartotojai WiMAX ryšiu galės naudotis ir išvykę į užsienio valstybes.
Vietiniams Nidos gyventojams MEZON paslaugą siūloma užsisakyti pardavimo salone, įrengtame Klaipėdos "Akropolio" prekybos centre, arba internetu – apsilankius svetainėje www.mezon.lt. Jau netrukus Telecentras savo klientams pristatys elektroninės prekybos sistemą, kuria naudojantis MEZON paslaugas bus galima užsisakyti itin patogiai ir operatyviai.
Diegdamas naujausios ketvirtos kartos ryšio technologiją WiMAX, Telecentras Lietuvoje jau pastatė per 90 bazinių stočių. Daugiausia jų yra Vilniuje, tačiau tinklas sparčiai plečiamas. Netrukus komercinė MEZON interneto paslauga bus pradėta teikti Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, be to, šiais metais planuojama MEZON pilnai įdiegti Tauragėje, Utenoje, Alytuje, Telšiuose, taip pat Palangoje ir Šventojoje.
Planuojama, kad per dvejus metus pastatyčius 530 bazinių stočių, 2010-ųjų pabaigoje MEZON internetu galės naudotis 60 proc. visų šalies gyventojų, miestuose – 93 proc. gyventojų.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed