Novatoriški lietuvių sprendimai pristatomi pasauliniame IPTV forume
Technologijos
Pirmadienis, 23 kovas 2009 14:25
Kovo 25–27 dienomis Londone vyksta didžiausias pasaulyje IPTV technologijoms skirtas renginys „IPTV World Forum 2009“. Šiemet jau penktą kartą organizuojamame renginyje tarp didžiausių pasaulyje IPTV techninės ir programinės įrangos gamintojų bei paslaugų tiekėjų bus ir „Penkių kontinentų“ grupė.
Antrą kartą forume dalyvaujanti Lietuvos kompanija pristatys IPTV skirtą tarpinę programinę įrangą (angl. Middleware), kuri įdiegta interaktyvioje televizijoje „Penki TV“. Nuo panašių analogų lietuviškas sprendimas skiriasi ne tik funkcionalumu, bet ir technologinėmis galimybėmis.
Lietuviška programinė įranga leidžia teikti ne tik įprastines IP televizijos paslaugas (virtualią vaizdo nuomą, virtualųjį kino teatrą, el. prekybą, el. balsavimą). Įdiegus minėtą įrangą žiūrint televizorių galima valdyti ir Intelektinio būsto sistemą (angl. Smart House). Be to, į šią įrangą nesunkiai integruojami ir įvairių papildomų paslaugų moduliai.
„Šiemet pristatysime ypatingą naujovę, kurią pavadinome „Penki TV Home Media Gateway“. Tai virtuali sistema, suteikianti galimybę kompiuteryje saugomus vaizdo, garso įrašus ar nuotraukas naudojant TV priedėlį perkelti į televizoriaus ekraną. Be to, su specialiu slaptažodžiu vartotojai gali prisijungti prie draugo ar kaimyno TV priedėlio ir matyti ten esančią vaizdo medžiagą“, – pasakoja „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys.
Jo teigimu, parodos lankytojus taip pat turėtų sudominti atnaujinta „Penki TV“ grafinė sąsaja, pagrįsta „Adobe Flash Lite 3“ technologija. Ji sudaro sąlygas vartotojui kurti 3D formato efektus, animaciją, integruoti „Flash“ technologijas ir kt. S. Paukščio teigimu, „Adobe Flash Lite 3“ – itin moderni technologija, kurią į savo sistemą yra įdiegęs tik vienas kitas IPTV paslaugų tiekėjas.
Šiemet „IPTV World Forum 2009“ lankytojai galės ne tik susipažinti su naujausiomis technologijomis bet ir dalyvauti specializuotose konferencijose ir seminaruose, kuriuose bus diskutuojama apie IP televizijos verslo modelius, rinkodarą, plėtros perspektyvas.
Kaip teigia forumo organizatoriai, šiemet renginyje laukiama daugiau kaip 50 IP televizijos operatorių iš daugiau kaip 30-ies pasaulio šalių. Praėjusiais metais vykusiame renginyje apsilankė per 5 tūkst. įvairaus rango vadovų, atstovaujančių 76-ioms pasaulio šalims.
Verslo informacijos bendrovės „Informa Telecoms & Media“ duomenimis, 2008 m. pabaigoje visame pasaulyje buvo 19,9 mln. IPTV vartotojų – 7,5 mln. daugiau nei 2007 m. pabaigoje. O IPTV transliacijas užtikrinančių FTTH technologija pagrįstų interneto prieigos taškų visame pasaulyje 2008 m. pabaigoje buvo 48 mln.

Šaltinis: penki.lt
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed