Technologijos
DSL 500 Mbit/s greičiu 2009 metų pabaigoje
Technologijos
Trečiadienis, 18 kovas 2009 19:46
Šiuolaikinės DSL technologijos leidžia keistis duomenimis keliais dešimtimis megabitų per sekundę. Pavyzdžiui, VDSL linijos maksimalus našumas yra 52 Mbit/s. Tai toli gražu ne riba, ir DSL potencialas daug didesnis, mano „Ericsson“ kompanijos specialistai.
Šiuo metu švedų kompanija kuria naujos kartos DSL technologiją, kuri galės užtikrinti 500 ir didesnį megabitų per sekundę greitį! Šiomis dienomis „Ericsson“ kompanija „gyvai“ pademonstravo naujosios technologijos veikimą. Pasak Dono Makkallou, „Ericsson Broadband Networks“ produktų marketingo direktoriaus, pirmieji įrenginiai, palaikantys naująją technologiją, rinkoje gali atsirasti jau šių metų pabaigoje.
 
Suomiai išmokys spausdinti laikraščius su videonaujienų ekranais
Technologijos
Trečiadienis, 18 kovas 2009 13:15
Helsinkio universiteto (Suomija) specialistai išrado technologiją, leidžiančią masiškai gaminti į popierių įterpiamas mikroschemas, praneša „Techradar.com“.
Tai suteikia galimybę gaminti įvairios paskirties „protingą“ popierių – pavyzdžiui, spausdinti laikraščius su pirmajame puslapyje įterptais vaizdo naujienų ekranais, kuriuose būtų rodomi vaizdo įrašai, popierinius dokumentus su juose įterptais duomenimis, įrašytais miniatiūrinėse „Flash“ atminties mikroschemose, ar popierinius banknotus su elektroninėmis apsaugos priemonėmis.
 
Intelektinio būsto sistema prieinama kiekvienam
Technologijos
Trečiadienis, 18 kovas 2009 11:54
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie intelektinio būsto, kuris gali būti diegiamas nuosavame name ar bute, privalumus: komfortą, nuotolinį valdymą ar resursų taupymą. Tačiau pasvajoję apie „protingus“ namus daugelis numoja ranka manydami, jog tai prieinama tik turtingiesiems. Be to, sistemą rekomenduojama diegti tuomet, kai būstas yra statomas ar remontuojamas. O ką gi daryti tiems, kurie gyvena jau įrengtose ir suremontuotose patalpose?
Naujai pristatomą įmonių grupės „Penki kontinentai“ Intelektinio būsto sistemą galima diegti praktiškai bet kurioje patalpoje ir, svarbiausia – tam nereikia didelių išlaidų. Ryte jus pažadinanti švelni muzika, kvapnios kavos aromatas ir lėtai atsitraukiant miegamojo užuolaidoms pro langą atsiveriantis vaizdas – visu tuo pasirūpins „protingų namų“ sistema.
 
„Kogan“ pristato rankinį laikrodį su GPS ir Bluetooth
Technologijos
„Kogan“ kompanija, sukėlusi nemažai triukšmo su savo komunikatoriumi, pristato rankinį laikrodį su GPS ir Bluetooth.
Laikrodžio pagalba galima matyti iki 12 bendrakeleivių buvimo vietą, taip pat įrenginys gali atlikti termometro, chronometro, greičio, žingsnių ir aukščio matuoklio funkciją. Per Bluetooth 2.0 modulį laikrodį galima prijungti prie komunikatoriaus arba nešiojamo kompiuterio kaip GPS imtuvą, tai pat jis pats gali parodyti savininkui jo buvimo vietą. Ličio jonų akumuliatorius užtikrina 360 valandų autonominio veikimo.

 

 
„Iriver“ „Dicple D35“ ir „Dicple D31“ elektroniniai žodynai
Technologijos
Pirmadienis, 16 kovas 2009 21:13

„Iriver“ kompanija gamina ne tik MP3 grotuvus, bet ir elektroninius žodynus, navigatorius ir kt. Šiomis dienomis ji pristatė du naujus elektroninius žodynus „Dicple D35“ ir „Dicple D31“. Jie panašūs: susilankstančios formos, su QWERTY klaviatūra. Šie žodynai gana funkcionalūs: jie turi DMB tiunerius, gali atkurti video ir muzikinius failus, įrašyti radijo programas ir t. t.
„Dicple D35“ turi rašyto ranka teksto atpažinimo galimybę, taip pat jis palaiko microSD atminties korteles. Šie žodynai leidžia versti iš korėjiečių į japonų, kinų ir anglų kalbas.

 
„Samsung“ pranešė, kad baigė testuoti 40 nanometrų DRAM operatyviosios atminties mikroschemą
Technologijos
Pirmadienis, 16 kovas 2009 21:04

Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ pranešė, kad pirmoji pasaulyje baigė testuoti 40 nanometrų DRAM operatyviosios atminties mikroschemą.
Kūrėjai pažymi, kad naujosios mikroschemos naudoja 30% mažiau energijos, nei 50 nanometrų. Tai leis padidinti autonominį nešiojamųjų kompiuterių veikimo laiką, be to, apie 60% padidės našumas.
Kompanija ketina pradėti naudoti naują technologiją šių metų pabaigoje – gaminant 2 Gb DDR3 modulius. O 2010 metais rinkoje pasirodys pagal naują technologiją pagamintos DDR2 mikroschemos.
Manoma, kad 40 nanometrų mikroschemų paplitimas taps svarbiu žingsniu kuriant naujos kartos DDR4 operatyviąją atmintį.

 
„LG“ anonsavo 2 naujus Blu-ray diskus įrašančius įrenginius
Technologijos
Pirmadienis, 16 kovas 2009 10:07
„LG Electronics“ kompanija anonsavo du naujus „BE08LU“ ir „BE08LS“, kurie įrašo Blu-ray diskus didžiausiu šiandien galimu greičiu – 8x.
„BE08LU“ modelis turi Serial ATA vartotojo sąsają, o „BE08LS“ galima prijungti prie kompiuterio per USB jungtį. Abiejų įrenginių charakteristika identiška: 25 Gb ir 50 Gb diskai įrašomi 8x greičiu, BD-RE – 2x, taip pat palaikoma „LightScribe“ technologija ir, žinoma, yra galimybė įrašyti CD ir DVD diskus.
 
Pristatytas greičiausias pasaulyje SSD kaupiklis
Technologijos
Penktadienis, 13 kovas 2009 11:30
„Fusion-io“ kompanija išleido greičiausią pasaulyje SSD kaupiklį „ioDrive Duo“. Jis turi du mikrovaldiklius ir naudoja PCI-E x8 arba x4 magistralę.
„ioDrive Duo“ gali pasiekti iki 1,5 Gb/s skaitymo ir 1,4 Gb/s rašymo greitį.
Pirmieji „ioDrive Duo“ kaupikliai prekyboje pasirodys balandį. Jų talpa bus 160, 320 ir 640 Gb. Antroje metų dalyje pasirodys 1,28 Tb talpos kaupikliai.
 
El. knygų skaitytuvai – jau ir Lietuvoje
Technologijos
Antradienis, 10 kovas 2009 21:09
Visame pasaulyje nuolat populiarėjančius elektroninių knygų skaitytuvus netrukus bus galima įsigyti ir Lietuvoje. „Penkių kontinentų“ Komunikacijų centras artimiausiu metu pasiūlys klientams modernių elektroninių prietaisų „Hanlin“, kuriais skaityti knygas bus taip pat patogu, kaip ir įprastiniu būdu.
„Užsienyje el. knygų skaitytuvai nėra naujiena – ne tik juos, bet ir pačias elektronines knygas galima įsigyti daugelyje vietų tiek įprastai, tiek internetu. Besidominčiųjų šia naujove nestinga ir Lietuvoje, tačiau iki šiol vienintelė galimybė įsigyti prietaisą iš oficialių atstovų buvo užsienietiškos elektroninės parduotuvės. Taigi siekiame užpildyti šią spragą“, – sako Aurelija Šilinskė, „Penkių kontinentų“ Komunikacijų centro atstovė.
 
„OCZ Sabre“ klaviatūra su programuojamais OLED klavišais ir 128 Mb atminties
Technologijos
Antradienis, 10 kovas 2009 19:59
„OCZ“ kompanija „CeBIT“ parodoje pristatė naują klaviatūrą „Sabre“ su OLED apšvietimu. Ši klaviatūra jau buvo uždarai demonstruojama sausį, „CES“ parodoje. Užtat Hanoveryje ją galėjo pamatyti visi „OCZ“ kompanijos stendo lankytojai.
 
Trys nauji „Cisco“ Wi-Fi įrenginiai
Technologijos
Antradienis, 10 kovas 2009 16:05
Kompanija „Cisco“ pristatė tris naujus Wi-Fi 802.11 įrenginius – „WET610N Ethernet Bridge“ ir maršrutizatorius „WRT400N“ ir „WRT320N“.
Naujieji įrenginiai veikia 2,4 ir 5 GHz dažnių diapazone.
„WET610N Ethernet Bridge“ užtikrina greitą belaidį ryšį su įrenginiais, turinčiais tik vieną Ethernet jungtį, tokiais kaip žaidimų konsolė „Xbox 360“ arba kai kurie tinklo media hubai. Kuriant įrenginį didžiausias dėmesys  buvo skiriamas kokybiškam video medžiagos atkūrimui per Wi-Fi jungtį. Pasak „Cisco“ specialistų, įrenginys beveik eliminuoja interferencijos sukeltą kadrų dingimo efektą.
 
„Seagate“ du kartus pagreitins kietuosius diskus
Technologijos
Antradienis, 10 kovas 2009 12:57
„Seagate“ korporacija kartu su „AMD“ pademonstravo kietųjų diskų Serial ATA Revision 3.0 (SATA3) sąsają, kuri leis perduoti duomenis 600 Mb per sekundę greičiu.
SATA3 sąsaja yra baigiamojoje kūrimo stadijoje. Tikimasi, kad pirmieji SATA3 palaikantys kietieji diskai pasirodys iki 2009 metų pabaigos.
 
„Buffalo“ pagamino padidinto saugumo USB flash atmintines
Technologijos
Pirmadienis, 09 kovas 2009 12:47
Šiomis dienomis „Buffalo“ kompanija pristatė kelias naujas padidinto saugumo USB flash atmintines.
RUF2-HSCL-U seriją sudaro 1, 2, 4 ir 8 Gb atmintinės. Jos išskirtinės tuo, kad duomenys šifruojami 256 bitų AES algoritmu, o taip pat „Trend Micro“ programinė įranga realiuoju laiku saugo failus nuo virusų.
Naujosios atmintinės atitinkamai kainuos 55, 76, 128 ir 184 JAV dolerių. Jos pasirodys prekyboje kovo viduryje.

Parengė: redakcija
 
„ASRock“ debiutavo su savo pirmuoju „nettop“
Technologijos
Sekmadienis, 08 kovas 2009 16:25
„ASRock“ kompanija „CeBIT“ parodoje pristatė savo pirmąjį „nettop“ su paprastu pavadinimu „NetTop S330“. Skirtingai nuo panašaus „Asus“ gaminio, „NetTop S330“ yra labai paprasto dizaino, bet gana galingas.
 
„Intel“ sukūrė pirmąją pasaulyje, įmontuojamą į nešiojamus kompiuterius, skaitmeninės televizijos anteną
Technologijos
Sekmadienis, 08 kovas 2009 16:12
Naujos, įmontuojamos į nešiojamus kompiuterius, antenos pagalba vartotojai galės matyti televizijos programas, neprijungdami prie kompiuterių išorinės antenos, tokiu būdu jos nereikės pirkti ir nešiotis su savimi.
Smulkesnė techninė informacija apie anteną nepateikiama. Jos veikimo principas pavaizduotas paveikslėlyje (viršuje pavaizduota įprasta antena).
Kada įmontuojamos antenos atsiras nešiojamuose kompiuteriuose neskelbiama.

Parengė: redakcija
Šaltinis: intel.com
 
LCD plėvelė reklamai ant parduotuvių virtinų
Technologijos
Šeštadienis, 07 kovas 2009 22:09
Japonų korporacija „LinkEarth“ sukūrė specialią plėvelę „ViVid Screen“, kuri yra kabinama ant langų arba vitrinų. Joje yra įmontuotas LCD ekranas, kuris įjungtas yra permatomas, o išjungtas tampa baltu.
„ViVid Screen“ plėvelė pristatyta „Japan Shop 2009“ parodoje, kuri vyko šių metų kovo 3-6 dienomis.
 
Pirmoji pasaulyje SDXC formato flash atmintinė
Technologijos
Penktadienis, 06 kovas 2009 20:40
Šių metų kovą, parodoje „Consumer Electronics Show 2009“, „SD Association“ asociacija paskelbė apie naująjį flash atmintinių standartą SDXC (Secure Digital eXtended Capacity), kuris numato tokių atmintinių talpą iki 2 Tb. Ir štai „CeBIT“ parodoje pasirodė pirmasis pagamintas produktas – SDXC „Pretec“ kompanijos kortelė. Tiesa, jos talpa ne 2 Tb, bet, kol kas, „tik“ 32 Gb, bet viskas dar priešaky.
 
<< Pradžia < Ankstesnis 61 62 63 64 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed