Technologijos
„Deloitte“ prognozės technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų sektoriui 2014-iems metams
Technologijos
Trečiadienis, 15 Sausis 2014 10:09

Sausio viduryje audito ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“ jau tryliktą kartą paskelbė pasaulines technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų prognozes. Viena pagrindinių šio tyrimo prognozių yra ta, kad dėvimų technologijų produktų pardavimai pasieks 10 mln. vienetų; už televiziją mokančių namų ūkių skaičius padvigubės ir sieks 50 mln. namų ūkių; pasaulinė išskirtinių tiesioginių sporto transliacijų teisių vertė padidės 14 proc. – tai turėtų lemti Šiaurės Amerikos sporto ir Europos futbolo lygos; taip pat elektroniniai apsilankymai (evisits), remiantis „Deloitte“ „Pasaulinių TMT prognozių“ publikacija, turėtų išaugti. Be to, leidinyje prognozuojama, kad planšetofonų – planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono hibrido – pardavimai planšečių pardavimus viršys 25 mlrd. JAV dolerių, o bendri pasauliniai išmaniųjų telefonų, planšečių, asmeninių kompiuterių, televizorių ir žaidimų kon solių pardavimai 2014 m. viršys 750 mlrd. JAV dolerių ir stabilizuosis.

 
LG pristatė pirmą rinkoje lankstaus ekrano OLED televizorių
Technologijos
Penktadienis, 10 Sausis 2014 12:55

Vilnius, 2014 m. sausio 10 d. – „CES 2014“ parodoje „LG Electronics“ (LG) pristatė lankstaus ekrano OLED televizorių. Pirmas toks rinkoje televizorius turės platų, lenktą ekraną, kurio lenkimo kampą savininkas galės reguliuoti pats.

 

„Televizorius, kurio ekranas lankstomas, dar visai neseniai buvo iš fantastikos srities. Dabar tai realybė, kurią LG vadina nauja televizorių karta“, – sako Hyun-hwoi Ha, „LG Home Entertainment Company“ prezidentas.

 

Naujasis LG įrenginys nuo kitų rinkoje OLED televizorių skiriasi tuo, kad jo ekrano išlenkimo kampas nėra stabilus. Jį galima reguliuoti kiekvieną kartą žiūrint televizorių, be to, visa tai atlikti galima naudojantis nuotolinio valdymo pulteliu. Nustatant lenkimo kampo ribas buvo atsižvelgta į pagrindinius, žiūrėjimo kokybę lemiančius faktorius – ekrano dydį ir žiūrovo nuotolį nuo jo.

 
„Samsung“ pristatė naujus išmaniuosius fotoaparatus
Technologijos
Ketvirtadienis, 09 Sausis 2014 10:15

Vilnius, Lietuva, 2014 m. sausio 7 d. Tarptautinėje parodoje CES 2014 „Samsung Electronics“ pristatė septynis naujus išmaniųjų fotokamerų modelius: „Galaxy Camera 2“, NX 30, WB350F, WB35F, WB50F, WB1100F ir WB2200F. Elegantiškų ir funkcionalių išmaniųjų įrenginių funkcijos patobulintos tam, kad jais naudotis ir kokybiškais vaizdais dalintis būtų dar lengviau.

 
Parodoje CES 2014 Huawei pristate 4G LTE irenginius
Technologijos
Trečiadienis, 08 Sausis 2014 12:32

Pasaulinė informacinių ir ryšio technologijų sprendimų tiekėja „Huawei“ tarptautinėje elektronikos parodoje CES 2014 pristatė naujus 4G LTE įrenginius. Parodoje buvo pristatytas naujasis „Huawei“ flagmanas išmanusis telefonas „Huawei Ascend Mate 2 4G“, pademonstruotas telematikos įrenginys ME909T bei LTE Cat 4 įrenginiai.

 

„„Huawei“ galutinių vartotojų padaliniui 2013-ieji buvo išskirtinai geri metai. Esame visiškai arti tikslo parduoti daugiau nei 52 milijonų išmaniųjų telefonų – tai yra didesnis nei 60 proc. kasmetinis augimas nuo 2012-ųjų,“ – pasakojo vykdantysis „Huawei“ vadovas Richard Yu. „2014 metais pristatydami 4G LTE produktų įvairovę, tarp jų – „Huawei Ascend Mate 2 4G“, toliau tęsime šią sėkmės istoriją.“

 
LG pristato „webOS“ pagrindu veikiančią „Smart TV“
Technologijos
Antradienis, 07 Sausis 2014 10:02

Vilnius, 2014 m. sausio 6 d. – „LG Electronics“ (LG) pristato pramogų platformą „Smart TV“, veikiančią operacinės sistemos „webOS“ pagrindu. Prieš metus iš „Hewlett-Packard“ (HP) įsigyta ir televizoriams pritaikyta „webOS“ bus demonstruojama šių metų CES parodoje.

 

„webOS“ suteikia „Smart TV“ platformai intuityvią ir lengvai valdomą vartotojo sąsają, padidina suderinamumą su kitais įrenginiais. Be to, naujoji operacinė sistema suteikia daugiau laisvės programėlių kūrėjams.

 
Vienuolika priežasčių, kodėl šiemet turėtumėte palikti „Facebook“
Technologijos
Penktadienis, 03 Sausis 2014 10:14

Kiek kartų pernai girdėjote, kad „Facebook“ įkyrėjo? Turbūt ne kartą. Vis daugiau žmonių, ypač jaunų, pavargsta nuo socialinio tinklalapio, rašo „Huffington Post“. Spalį ir pati kompanija prisipažino, kad paaugliai kasdien „Facebook“ naudojasi vis mažiau. Štai 11 priežasčių, dėl kurių vertėtų šiemet pamiršti „Facebook“.

 

1. Niekam nebeįdomu, ką jūs veikiate kasdien. Pagalvokite, kas jums patraukliau? Įrašas, kad jūs leidžiate laiką su Willu Smithu ar tą iliustruojanti nuotrauka? Štai populiariausia 2013 metų „Instagram“ nuotrauka – Justinas Bieberis su W.Smithu. Kovą „Time“ atliko paauglių apklausą apie jų socialinių tinklų vartojimo įpročius. 16 metų Hampas Briley aiškino, kad paaugliai nebeturi laiko „Facebook“: „Twitter“ yra vien tik statusai, „Instagram“ – vien nuotraukos. Žmonės užsiima specifiniais dalykais, o ne vien leidžia laiką „Facebook“.

 
„Žvaigždžių karų“ technologijos - jau Lietuvoje
Technologijos
Penktadienis, 27 Gruodis 2013 10:19

Hologramas paprastai matome tik kine - kaip technologiją iš tolimos ateities. Bet šiandien tai tampa realybe, kuria galėsime įsitikinti kiekvienas. Prieš didžiąsias metų šventes  restoranų tinklas „Soya“ visiems ruošia mažą stebuklą – unikalią, Lietuvoje iki šiol neregėtą trimatę hologramą.

 

Hologramos - naujiena ne tik Baltijos šalyse

360 laipsnių kampu matomą holograminę projekciją gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje išvys Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Akropolio“ lankytojai. „Soya“ restoranų tinklas, bendradarbiaudamas su išskirtinius prezentacijų sprendimus kuriančios bendrovės „PM Screen“ specialistais, šiuo projektu tikisi nustebinti ne tik Lietuvą ar Baltijos šalis.

 
„Benjamin River Productions“ ketina sukurti pirmą pasaulyje sferinio filmavimo kameros prototipą
Technologijos
Antradienis, 17 Gruodis 2013 14:50

UAB „Benjamin River Productions“, veiklą vykdanti aukštos kokybės garso ir vaizdo turinio kūrimo ir apdorojimo srityje, ketina sukurti pirmą pasaulyje sferinio filmavimo kameros prototipą. Pagrindinė įmonės specializacija - itin aukštos raiškos kupolinio vaizdo ir erdvinio garso bei jiems skirto turinio projektavimas, kūrimas ir gamyba planetariumams ir kupoliniams kino teatrams.

 

Šiuo metu tokios vaizdo ir erdvinio garso bei jų apjungimo, kūrimo ir apdorojimo technologijos pasaulyje žengia pirmuosius žingsnius. Tačiau ši rinka labai plečiasi, statomi nauji kupoliniai kino teatrai, atnaujinami planetariumai, muziejai. Norėdamos pritraukti daugiau lankytojų, šios įstaigos priverstos diegti naujausias vaizdo ir garso technologijas.

 
Pjezo: sumani medžiaga, keičianti technikos pramonę ir „LitSat-1“ palydovo reikšmę
Technologijos
Pirmadienis, 09 Gruodis 2013 13:28

Pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“, kuris jau gruodžio 17 d. raketos bus pakeltas į Tarptautinę kosminę stotį, techniškai žiūrint yra paprastas, tačiau nuneigti jo svarbos Lietuvos kosmoso tyrinėjimų istorijai – negalima. Kodėl? Šio skrydžio metu bus patikrintas visų palydovo komponentų sklandus veikimas ir pasirengta svarbiam žingsniui – 2015 m. pjezo reakcijos įrangos eksperimentui kosmose. Pjezo reakcijos įranga reikalinga palydovų orientacijai kosmose. Kuo ateities palydovas, turintis pjezo reakcijos įrangą, skirsis nuo dabartinio? Kuo ypatinga pjezo medžiaga ir kokios jos galimybės? Pasakoja Kauno technologijos universiteto (KTU) prof. habil. dr. Ramutis Petras Bansevičius, pjezomechanikos Lietuvoje pradininkas.

 
Išmanieji sekso robotai nukonkuruos Olialia pupytes?
Technologijos
Ketvirtadienis, 07 Lapkritis 2013 16:18

Nors tradiciniams lytiniams santykiams reikalingi du žmonės, tačiau šiais laikais antrąjį partnerį vis dažniau imituoja sekso lėlės. Nors iš pradžių jos į žmogų panašios buvo tik savo forma, tačiau greitai besivystančių technologijų dėka jos vis labiau panašėja į tikrus žmones.

 

Amerikoje tikroviškos išvaizdos sekso robotai – jau nebe naujiena. Jie ne tik yra panašūs į žmones, bet ir geba palaikyti lengvą pokalbį ar net sureaguoti į prisilietimą. Žinoma, tokios kol kas yra tikrai ne visiems prieinamos, kadangi kainuoja nemažus pinigus. Dėl to plačiau naudojami yra paprasti, mažiau tikroviški sekso robotai. Tačiau žinant, kaip greitai technologijos linkusios tobulėti ir nuvertėti, galima daryti prielaidą, kad neilgai beliko laukti iki laiko, kai tikroviški sekso robotai bus prienami daugeliui.

 

 
IT industrija atsisuka į moteris – startuoja nacionalinė iniciatyva „Moterys ir technologijos“
Technologijos
Trečiadienis, 06 Lapkritis 2013 12:29

Šiandien, lapkričio 5 d., asociacija „>INFOBALTLietuvoje pristato nacionalinę iniciatyvą „Moterys ir technologijos“. Įgyvendinant šią iniciatyvą, su partneriais bus siekiama atkreipti Lietuvos moterų dėmesį į palankias darbo galimybes IRT srityje bei paskatinti susieti su ja savo ateitį. Remiantis statistika, šiuo metu iš 1000 moterų, įgijusių bakalauro diplomą, tik 4 lieka dirbti IT srityje. Tuo metu ES tyrimo duomenys rodo, kad į skaitmeninį sektorių pritraukus dirbti daugiau moterų, BVP kasmet padidėtų 9 mlrd. eurų.

 
Klaipėdiečiai ruošiasi pasaulį užkariauti LED šviestuvais akvariumams
Technologijos
Antradienis, 29 Spalis 2013 11:41

Kol vieni tik dejuoja, kaip viskas blogai mūsų šalyje ir nieko nedaro, kiti su savo sugalvotais ir Lietuvoje pagamintais produktais neabejoja rasiantys nišą pasaulinėje rinkoje. Verslumo ugdymo projekto START konkurse „Verslo taurė“ laimėję broliai Tomas ir Justas Lenkauskai savo idėją „Akvariumų apšvietimo sistemos“ realizuoti ketina jau kitąmet.

 
Lietuvos gyventojų fotografavimo įpročiai: užstalės palėbavimus keičia meniškos fotografijos
Technologijos
Pirmadienis, 28 Spalis 2013 11:24

Per pastaruosius 10 metų Lietuvos gyventojų fotografavimo įpročiai pasikeitė kardinaliai – skaitmeninių kompaktinių fotoaparatų pardavimai sparčiai mažėja, o buitines nuotraukas iš vakarėlių vis dažniau keičia meniški fotografiniai eksperimentai. Be to, pirkėjai renkasi vis profesionalesnę fotoįrangą ir nevengia į ją investuoti solidesnių sumų – veidrodinei fotokamerai Lietuvoje šiemet vidutiniškai išleidžiama per 2200 Lt.

 
Lietuvoje pristatomi naujausi LG flagmanai
Technologijos
Pirmadienis, 21 Spalis 2013 13:25

Vilnius, 2013 m. spalio 18 d. – „LG Electronics“ (LG) Lietuvos rinkoje pristatė naujausius flagmanus. Šiame sąraše yra du „G“ serijos atstovai – išmanusis telefonas „LG G2“ ir planšetinis kompiuteris „LG G Tab 8.3“ (prekyboje atitinkamai pasirodys spalį ir lapkritį), 55 ir 65 colių „Ultra HD TV“ modeliai (prekyboje spalį), mobilusis kišeninis spausdintuvas „LG Pocket Photo“. Lapkričio mėn. prekyboje pasirodys ir LG OLED televizorius lenktu ekranu (55EA9800).

 
VU studentams – universiteto ir „Barclays“ technologijų centro mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratorija
Technologijos
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 16:04

„Barclays“ technologijų centras Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetu (VU MIF), iškilmingai atidarė mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratoriją „Innovation Space“.

 
Viešosios paslaugos tampa labiau prieinamos gyventojams per išmaniąsias programėles
Technologijos
Antradienis, 06 Rugpjūtis 2013 11:28

Apie 50 programuotojų dizainerių ir technologijų mylėtojų visą praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 4-6 d.) Klaipėdoje, naudodamiesi valstybės institucijų pateiktais viešaisiais duomenimis, kūrė programėles išmaniesiems įrenginiams (telefonams, planšetėms, kompiuteriams), kurios padės gyventojams paprasčiau pasiekti reikalingus duomenis ir leis paprasčiau bendrauti su valstybės institucijomis.

 
LG pristato 9.1. kanalo erdvinio garso namų kino sistemą
Technologijos
Antradienis, 07 Gegužė 2013 14:47

„LG Electronics“ (LG) pristatė pažangiausią kompanijos namų kino teatro sistemą „BH9530TW“. 9.1. kanalo, 1460 vatų sistema atkuria kino teatrams prilystantį erdvinį garsą ir tarnauja kaip pramogų centras – vartotojai gali jungtis prie „Smart TV“ funkcijos televizoriuose, belaidžiu ryšiu perkelti turinį iš išorinių mobiliųjų įrenginių.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed