„Siemens“ atidarė miestų plėtrai skirtą centrą „The Crystal“
Technologijos
Penktadienis, 21 Rugsėjis 2012 00:00

Šią savaitę Londone duris atvėrė pirmasis „Siemens“ miestų plėtrai skirtas centras, kuriame įkurta didžiausia pasaulyje tvariam miestų vystymuisi skirta paroda. Dėl kristalo formos „The Crystal“ vardu pavadintame pastate vyks diskusijos ir konferencijos miestų plėtros temomis, veiks technologijų ir inovacijų centras.

 

„Miestai yra pasaulio ekonomikos varikliai ir daro didžiausią poveikį aplinkai. Mūsų planetos vystymasis arba išnykimas priklauso nuo miestų. Todėl toks centras kaip „The Crystal“ yra plačių galimybių ir konkrečių sprendimų vieta“, – „The Crystal“ atidarymo ceremonijoje kalbėjo „Siemens“ prezidentas ir generalinis direktorius Peteris Löscheris.

Maždaug pusantrų metų statytas miestų plėtros centras šiandien gali būti vadinamas ryškiu Londono architektūriniu akcentu ir vienu iš aplinkai draugiškiausių pastatų pasaulyje. Į šį projektą „Siemens“ investavo maždaug 35 mln. eurų. Įmonės „Wilkinson Eyre Architects“ suprojektuotas pastatas talpina 270 žmonių auditoriją, galinčią stebėti didžiausią pasaulyje tvariai miesto plėtrai skirtą parodą. 2000 kvadratinių metrų ploto erdvėje eksponuojami egzistuojantys infrastruktūros sprendimai, kurie gyvenimą miestuose paverčia kokybiškesniu ir draugiškesniu aplinkai.

„Siemens“ Kompetencijų centro, kuris įsikūręs „The Crystal“ pastate, ekspertai dalyvauja vykstančiuose moksliniuose tyrimuose, plėtoja technologijas ir sprendimus skirtus ateities miestų infrastruktūrai. Kitus du mažesnius miestų plėtrai skirtus centrus ateinančiais metais „Siemens“ planuoja pastatyti Šanchajuje ir Vašingtone.

„Viso pasaulio miestuose investuojama į vandens tiekimo, elektros tinklų, transporto sistemų, pastatų infrastruktūros kūrimą ir tobulinimą. Šiuo metu miesto investicijų rinka, į kurią mes taikome, siekia apytiksliai 300 mlrd. eurų per metus. Augant šiai rinkai „The Crystal“ padės palaikyti aktyvų dialogą su klientais. Šis miestų plėtros centras – lyg vizitinė Infrastruktūros ir miestų sektoriaus kortelė“, – pasakojo „Siemens“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir miestų sektoriaus generalinis direktorius Rolandas Buschas.

„Siemens“ Infrastruktūros ir miestų sektoriuje dirba 87 000 darbuotojų, kurie rūpinasi tvarių technologijų miestų zonose kūrimu ir jų infrastruktūra.

Iškart po iškilmingo atidarymo „The Crystal“ tapo dviejų konferencijų veiksmo vieta. Nuo rugsėjo 20 d. „UN Habitat“ programa suburs sprendimų priėmėjus iš savivaldybių ir miesto planuotojus konferencijoje „Miestų planavimas miestų vadovams“. Rugsėjo 21 d. miestų plėtros centre rinksis į ateitį orientuotos „Skaitmeninis gyvenimo būdo dizainas miestuose“ konferencijos dalyviai. Šią konferenciją remia „Hubert Burda Media“, ir ji orientuota į tvarios miestų plėtros ir išmaniųjų miestų vizijas.

Daugiau negu 6300 kvadratinių metrų plotą užimantis „The Crystal“ yra puikus efektyvaus energijos naudojimo pavyzdys. Čia išeikvojama 50 proc. mažiau energijos ir išsiskiria 65 proc. mažiau anglies dvideginio nei panašaus pobūdžio pastatuose. Šildymo ir aušinimo poreikius miestų plėtros centre patenkina atsinaujinantys energijos šaltiniai. Be to, fotovoltinė sistema čia kuria ekologišką elektros energiją, taip pat surenkamas lietaus vanduo. Tarptautiniuose BREEAM ir LEED įvertinimuose „The Crystal“ kaip energiją taupantis pastatas gaus aukščiausius įvertinimus – „Išskirtinis“ ir „Platininis“. Su šiais pripažinimais „The Crystal“ taps vienu iš aplinkai draugiškiausių pastatų pasaulyje.

Miestų plėtros centras „The Crystal“ yra įsikūręs Niuhamo rajono savivaldybėje, istorinėje karalienės Viktorijos pakrantėje. Plačiajai visuomenei durys į šį centrą bus atvertos rugsėjo 29 d.

Daugiau informacijos ir nuotraukų galite rasti:

www.siemens.com/press/thecrystal

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed