Sukurtas 500 GB talpos optinis diskas
Technologijos
Antradienis, 28 Balandis 2009 12:22
JAV bendrovė „General Electric“ paskelbė sukūrusi 500 gigabaitų (GB) talpos optinį diską, galintį atstoti 100 paprastų DVD.
Paprasto DVD dydžio mikroholografinis diskas visų pirma bus skirtas archyvavimo pramonei, tačiau kompanijos teigimu, galiausiai jis pasieks smulkiuosius vartotojus ir bus naudojamas namų grotuvuose.
Vadinamajame „Blue-ray“ diske, naudojame aukštos raiškos filmams ir žaidimams saugoti, dabar galima sutalpinti 25-50 GB informacijos.
Mikroholografiniame diske tilps daugiau informacijos nei DVD ar „Blue-ray“, nes nauja technologija leidžia informaciją įrašinėti trijose dimensijose, o ne tik disko paviršiuje, rašo BBC.
Toliau mokslininkų laukęs iššūkis – padidinti diske saugomų hologramų gebėjimą atspindėti šviesą. Tuomet grotuvus būtų galima naudoti ne tik diskams nuskaityti, bet ir įrašinėti.
Už šią veiklos sritį atsakingas bendrovės „General Electric“ darbuotojas Brianas Lawrence`as įmonės tinklaraštyje rašė:
„Neseniai „General Electric“ tyrėjų grupė smarkiai patobulino šią technologiją, tad dabar hologramų atspindimas šviesos kiekis yra žymiai didesnis“.
Kuo daugiau šviesos diskas atspindi, tuo daugiau informacijos galima saugoti jame. Nors technologija dar neperžengė laboratorijos slenksčio, „General Electric“ įsitikinusi, jog ji išpopuliarės, nes galima sukurti grotuvus, suderinamus ir su jau egzistuojančiomis DVD bei „Blue-ray“ technologijomis.
Savo pranešime bendrovė teigė: „Techninė įranga ir naudojami formatai labai panašūs į dabartines optinių laikmenų technologijas, taigi mikroholografiniai grotuvai nuskaitys ir CD, DVD, „Blue-ray“ diskus“.
„General Electric“ pasiekimai yra svarbus žingsnis, duodantis pradžią naujos kartos holografinių laikmenų technologijai, skirtai eiliniam vartotojui”,- bendrovės pranešime cituojamas B. Lawrence`as.
„Diena, kai visą aukštos raiškos filmų kolekciją bus galima sutalpinti į vieną diską ir mėgautis aukštos raiškos formatais, kaip trijų dimensijų (3D) televizija, yra arčiau nei atrodo“, - pridūrė jis.

Šaltinis: lrt.lt
 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed