VU studentams – universiteto ir „Barclays“ technologijų centro mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratorija
Technologijos
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 16:04

„Barclays“ technologijų centras Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetu (VU MIF), iškilmingai atidarė mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratoriją „Innovation Space“.


Naujoji mobiliųjų aplikacijų kūrimo laboratorija veiks VU MIF (Didlaukio g. 47, Vilnius). Joje įrengta 15 darbo vietų. Laboratorijos tikslas – pagerinti studijų kokybę, sukurti didesnį prieinamumą prie vis labiau populiarėjančios „Apple iOS“ mobiliosios platformos VU studentams ir dėstytojams. Studentai, pasirinkę studijuoti iOS programavimo kursą, laboratorijoje bus mokomi kurti mobiliąsias programėles „Apple“ išmaniesiems telefonams.


„Nuo šiol fakultete bus galima susipažinti su „iOS“ aplinka ir ją įvaldyti: kurti taikomąsias programas, mokytis programuoti „iOS“ ir dirbti su „OS X“, – sako VU MIF prodekanas dr. Linas Bukauskas.


Kasmet šioje laboratorijoje tikimasi išugdyti apie 60 studentų. Įgiję „iOS“ mobiliosios platformos programavimo pagrindų, studentai galės lengviau konkuruoti darbo rinkoje. Šio kurso studentai turės unikalią galimybę mokytis iš „Barclays“ technologijų centre Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje dirbančių mobiliųjų aplikacijų programuotojų, dizainerių ir kitų specialistų kviestinėse paskaitose arba dalyvauti jų mokymuose. Geriausiems kurso studentams „Barclays“ siūlys atlikti profesinę praktiką.


„Džiugu, kad kartu su universitetu studentams sukūrėme ne tik laboratoriją, bet ir visą  programavimo kursą, kuris leis per trumpą laiką išmokti kurti aplikacijas „Apple iOS“ platformoje. Tai paklausios žinios Lietuvos darbo rinkoje ir dar didesnės pridėtinės vertės kūrimas Vilniaus universitetui“, – rezultatu džiaugėsi „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas.


VU MIF jau veikia Kompiuterinių tinklų, Prekių ir paslaugų interneto, Kompiuterinės grafikos, Robotikos ir Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos. Studentai turi galimybę jose praktiškai pritaikyti savo žinias ir  inovatyvius sprendimus žinomoms verslo bendrovėms.


„Barclays“ technologijų centras Vilniuje, pradėjęs veiklą 2010 m., yra vienas iš strateginių tarptautinio „Barclays“ banko IT centrų. Centro darbuotojai kartu su kolegomis Indijoje, Singapūre ir Jungtinėje Karalystėje teikia IT paslaugas apie 48 mln. klientų „Barclays“ grupės bendrovėse, veikiančiose daugiau nei 60 šalių. Tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje „Barclays“ glaudžiai bendradarbiauja su mokyklomis ir universitetais, be to, kiekvienas darbuotojas gali savo darbo laiką skirti labdaringai, ugdymo veiklai. „Barclays“ tiki, kad sėkmingas verslas turi prisidėti prie įvairių visuomenės plėtros sričių. Kompanija antrus metus iš eilės pripažinta geidžiamiausiu IT darbdaviu Lietuvoje.

 


Susijusios naujienos:


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed