Žiemą pigiausia gyventi Kaune, tačiau geriausia – Klaipėdoje
Įvairenybės
Antradienis, 26 kovas 2013 15:29

Palyginus vidutines namų ūkio išlaidas trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose paaiškėjo, kad mažiausios būsto išlaidos Kaune, didžiausios Vilniuje, o geriausia gyventi Klaipėdoje. Ten gyventojai mokesčiams atseikėja mažiausią savo atlyginimo dalį.

Naudojantis „Vienos sąskaitos“ duomenų baze buvo apskaičiuota, kad Kauno gyventojų komunaliniai ir kiti periodiniai mokesčiai už vidutinį būstą buvo mažiausi. 2012-2013 m. žiemą už šildymą, elektrą, komunalines, telekomunikacijų ir kitas paslaugas jie vidutiniškai mokėjo po 685,34 Lt – apie 40 % vidutinio mėnesio darbo užmokesčio. Vilniuje tiems patiems mokesčiams gyventojai išleido 60 Lt daugiau – vidutiniškai po 745,38 Lt per mėnesį. Kadangi Vilniuje vidutinis atlyginimas yra didžiausias, tai komunalinės ir kitos išlaidos sudarė apie 38 % jų gaunamo vidutinio atlyginimo.

Pagal namų ūkio išlaidas ir vidutinį atlyginimą Klaipėda pateko į aukso viduriuką. Šią žiemą Klaipėdoje kas mėnesį mokesčiams būstui vidutiniškai buvo skiriama po 707,38 Lt. Nors būsto išlaikymas uostamiestyje kainuoja daugiau negu Kaune, tačiau didesnį vidutinį atlyginimą gaunantiems klaipėdiečiams pinigų lieka daugiau. Sumokėje komunalines ir panašias periodines įmokas, 64 % savo atlyginimo jie gali skirti maistui, pramogoms ir kitoms paslaugoms bei prekėms.

Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet Klaipėdos gyventojams būsto šildymas kainavo mažiausiai – vidutiniškai po 461,38 Lt per mėnesį.

Nuolat auga

Komunalinių, ryšio ir kitų paslaugų tiekėjų sąskaitoms skiriama išlaidų dalis kasmet auga. 2010 m. namų ūkio išlaidos sudarė apie 33 % vidutinio mėnesio atlyginimo, kurį skaičiuoja Statistikos departamentas. Dabar joms tenka skirti apie 39 %.

Palyginti 2010 m. ir 2013 m. žiemas, labiausiai didėjo išlaidos elektrai – dabar joms reikia skirti beveik pusantro karto daugiau negu prieš trejus metus. Per tą patį laikotarpį trečdaliu kilo išlaidos ryšiui, internetui, televizijos paslaugoms. Panašiai brango šildymas ir dujos.

Per trejus metus beveik nekito vandeniui, švarai, šiukšlių išvežimui ir kitiems komunaliniams būsto mokesčiams skiriamos išlaidos.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed