2014 metų technikos tendencijos – jau prekybos tinklo „Technorama“ parduotuvėse
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 15:59

Išmaniuoju „Samsung“  laikrodžiu „The Galaxy Gear“  šią savaitę Lietuvoje pirmasis pradės prekiauti  prekybos tinklas „Technorama“.   Naujasis  visame pasaulyje į parduotuvių lentynas atkeliaujantis prietaisas – tik vienas iš daugelio technikos naujovių, kurios po pasaulinės technikos parodos IFA, pasieks ir lietuvių pirkėjus.

 


Pasaulyje yra sukuriama ir atnaujinama po keletą dešimčių prietaisų kasdien. Buitinės technikos ir IT įrangos prekybininkai pastebi, kad Lietuvą pasiekia apie 40 proc. visų technikos naujienų.


Ryškiausia kitų metų tendencija – prietaisai „viskas viename“


Viena inovatyviausių 2014 metų technikos naujovių – išmanusis rašiklis, kuris leidžia išsaugoti užrašytą tekstą skaitmeniniu formatu į nešiojamą ar planšetinį kompiuterį. Tikimąsi, kad populiarumo sulauks Wi-Fi kortelių skaitytuvai  išmaniesiems prietaisams su integruota baterija, kuri leidžia pakrauti telefoną  išvykus.


Šiuolaikiniam žmogui dėl prietaisų ir įrenginių gausos lengva pasimesti, tačiau neketinama atsisakyti nė vieno naujo „žaisliuko“. Dėl šios priežasties ir siekio integruoti kiek įmanoma daugiau funkcijų į vieną prietaisą,  ypač madingi tampa „all-in-one“ įrenginiai (monitoriai su liečiamu ekranu ir integruotu kompiuteriu). Manoma, kad vartotojų širdis užkariaus naujieji 3-in-1 kompiuteriai (planšetė+nešiojamas kompiuteris+namų kompiuteris). Toks „transformeris“ turi du procesorius, dvi operacines sistemas, dvi baterijas ir atskirus atminties įrenginius.  Planšetė, įstatyta į klaviatūrą, tarnauja kaip nešiojamasis kompiuteris, o klaviatūra, prijungta prie atskiro monitoriaus, veikia kaip stacionarus kompiuteris. Naujasis prietaisas atstos kompleksą įvairiausių įrenginių. Tikimąsi, kad šis kompiuteris užtikrins vartotojų patogumą, nes nereikės pergyventi, kad kažkoks svarbus failas liko kitame įrenginyje.


Išmanioji buitinė technika užkariaus namų buitį


Kas gali būti geriau už protingą buities pagalbininką, kuris daugelį funkcijų atlieka be žmogaus nurodomų komandų?  Prognozuojama, kad išmaniosios orkaitės, šaldytuvai, skalbyklės, džiovyklės, dulkių siurbliai – robotai ir kiti prietaisai greitai pakeis įprastą buitinę techniką. Specialistai atkreipia dėmesį, kad išmanūs prietaisai ne tik palengvina daugelio buities rūpesčius, bet ir taupo vandens ir elektros sąskaitas.


Spalio menesį „Technoramos“ parduotuvėse  pasirodė  nauja Samsung džiovyklė, kurioje įdiegta šilumos siurbimo technologija itin veiksmingai džiovina drabužius, o išmaniosios funkcijos  suteikia galimybę kontroliuoti įrenginį nuotoliniu būdu ir įspėja, kada skalbimas yra baigtas. Buitinių ir kitų virtuvės prietaisų sąsaja su išmaniaisiai telefonais – tendencija,  kuri turi ryškias perspektyvas augti toliau kartu su tobulėjančiais išmaniaisiais IT prietaisais.


Kasmet parduotuvėse – apie 1000 naujų prietaisų


„Technoramos” el.parduotuvės vadovas Algirdas Daniela pasakoja, kad asortimentas parduotuvėse atnaujinamas kiekvieną mėnesį, o radikaliai pasikeičia net kelis kartus per metus. IT sektoriuje kasmet atnaujinama apie 100 kompiuterių ir dar tiek pat planšečių.  Tuo tarpu televizorių naujų modelių sulaukiama daugiausiai – apie 300 atnaujinimų kasmet. Taigi, jei žmogus yra naujienų „fanatikas“, kompiuterį gali pakeisti į naujesnį ir tobulesnį, beveik kas trečią dieną.  Tiesa, įsigijus vieną brangesnių ir pažangesnių modelių jis ir po 2 metų neatsiliks nuo kitų naujovių, ne taip greitai pasens “morališkai“.  Tuo tarpu įsigijant paprastesnį variantą, skirtumas tarp pirkinio ir naujausių modelių pasijaus gerokai  anksčiau.


Norintiems naujausio kompiuterio – nuolatinis iššūkis


Specialistai teigia, kad norint turėti tinkamą darbui ir pramogoms kompiuterį, užtenka jį pakeisti  ir atsinaujinti kas 2-3 metus. Taupesniems ir mažiau reikliems naujovėms – kas 3-4 metus. „Jei vartotojui užtenka pasitikrinti paštą ir dirbti su Office'u - kompiuterio gali užtekti ir 5 - 6 metus, tačiau jei pamišęs dėl kompiuterinių žaidimų, tai  toks vartotojas su kiekvienu rinkoje pasirodžiusiu atnaujinimu iš naujo perrenka kompiuterį arba perka naują.“ – sako A. Daniela.


Eksperto pastebėjimu, būtinybė atnaujinti savo prietaisus atsiranda dėl išaugusio gyvenimo tempo, greitai besivystančių technologijų ir greitesnio produktų dėvėjimosi. Yra pirkėjų, kurie perka ar atnaujina prietaisus tik dėl įvaizdžio, nors jiems užtenka pagrindinių jo funkcijų, ir yra tie, kuriems iš tiesų jų reikia. Atnaujinti prietaisą gali  priversti ir kitos, ne tokios malonios priežastys: sugedus produktui ar jį pametus atsiranda būtinybė įsigyti naują.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed