41 proc. finansinių kibernetinių apgavysčių aukų nepavyko susigrąžinti pinigų
Įvairenybės
Trečiadienis, 12 kovas 2014 10:27

Apie 41 proc. vartotojų nepavyko susigrąžinti kibernetinių apgavikų pavogtų lėšų, parodė analitinės bendrovės „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“ 2013 m. vasarą visame pasaulyje atlikta apklausa „Kaspersky Consumer Security Risks Survey“.

 

Jei apgavikai apvogė per internetinės bankininkystės arba mokėjimo sistemą, lieka tikimybė susigrąžinti pinigus (gera banko valia arba dėl operatyvinės kenkėjų paieškos). Tačiau remiantis „B2B International“ apklausos rezultatais, ji toli gražu nėra šimtaprocentinė. Tik 45 proc. nuo internetinių apgavikų nukentėjusių vartotojų pavyko susigrąžinti visus pavogtus pinigus, dar 14 proc. – tik dalį prarastos sumos. Likę 41 proc. vartotojų neatgavo nieko.

 

Dažniausiai negrįžtamai prarandami pinigai per mokėjimo sistemas, pranešė 33 proc. finansinių apgavikų aukų. 17 proc. atvejų pinigai buvo pavogti naudojantis internetinės bankininkystės sistemomis; 13 proc. aukų – internetinių parduotuvių klientai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bankai ir internetinės parduotuvės dažniau klientams grąžina pinigus, pavogtus per kenkėjiškas atakas. Dėl kenkėjiškų atakų patirti nuostoliai buvo kompensuoti 12 proc. internetinių parduotuvių vartotojų ir 15 proc. bankų klientų. Apie visų lėšų, pavogtų per mokėjimo sistemas, grąžinimą pranešė 10 proc. vartotojų. Negrąžintų lėšų dalis taip pat pastebima: 6 proc. internetinių parduotuvių vartotojų, 4 proc. internetinės bankininkystės sistemų vartotojų ir 4 proc. mokėjimo sistemų vartotojų pranešė apie negrįžtamai prarastas lėšas.

 

Įdomu, kad nemažai vartotojų įsitikinę, kad yra saugomi paslaugų, per kurias vykdo sandorius, savininkų. Remiantis „Kaspersky Lab“ užsakymu Lietuvoje atliktos apklausos rezultatais, 92 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad bankas ėmėsi visų reikalingų priemonių jų duomenims apsaugoti, o 44 proc. – kad bankas grąžins pavogtus pinigus.

 

Galiausiai susidaro savotiškas uždaras ratas: apgavikai vis dažniau bando pavogti individualių vartotojų pinigus, o šie visgi nesiima atsargumo priemonių, pasikliaudami bankų, mokėjimo sistemų ir internetinių parduotuvių apsauga. Šios organizacijos dėl techninių ar kitokių priežasčių tikrai ne visada pasiruošusios užtikrinti reikalingą apsaugą. Taigi finansinės atakos nusikaltėliams tampa dar patrauklesne veikla. Tačiau yra patikimas būdas pagerinti vartotojų ir pabloginti apgavikų padėtį.

 

Šiuolaikiškas apsaugos sprendimas – geras būdas padidinti vartotojo internetinių transakcijų realiuoju laiku saugumą. Tačiau kalbant apie pasipriešinimą kibernetiniams atakoms, „unifikuotos“ apsaugos, kurią užtikrina „Internet Security“ klasės produktai, gali nepakakti. Finansiniai apgavikai pasiruošę investuoti į specializuotus, standartinių atnivirusinių priemonių sunkiai aptinkamus kenkėjiškus instrumentus: pirkti silpnąsias teisėtų priedų vietas, kurti bankinių tinklalapių kopijas ir pan.

 

Atsižvelgdamas į finansinių apgavysčių internete ypatumus „Kaspersky Lab“ sukūrė unikalią technologiją „Safe Money“, užtikrinančią tikslinę apsaugą nuo finansinių kibernetinių atakų. Tai aukštos klasės automatiškai paleidžiamų apsaugos mechanizmų rinkinys, apsaugantis vartotoją, kai jis naudojasi internetine bankininkyste, mokėjimo sistemomis arba internetine parduotuve. Įdiegta daugiasluoksnė tinklalapio teisėtumo patikrinimo sistema užtikrina apsaugą nuo netikrų laiškų; ypatingas naršyklės režimas – nuo atakų per kenkėjišką kodą, įdiegtą į internetinį puslapį; priedų patikrinimo mechanizmas, padedantis aptikti silpnąsias vietas, užtikrina adekvačią apsaugą nuo eksploitų atakų (kenkėjiškų programų, naudojančių silpnąsias teisėtos programinės įrangos vietas). Pagaliau duomenys, kuriuos vartotojas įveda tinklalapiuose, kad gautų prieigą prie finansinių sistemų ir patvirtintų operacijas, saugomi pasitelkiant iš karto dvi technologijas – „Secure Keyboard“ ir „Virtual Keyboard“. Jos padaro nekenksmingas programas, perimančias duomenis iš klaviatūros arba fotografuojančias ekraną.

 

Kartu į technologiją „Safe Money“ įeinantys mechanizmai sukuria maksimaliai apsaugotą aplinką, kurioje vartotojas gali be baimės vykdyti asmeninių finansų operacijas. Technologija įtraukta į šiuolaikinius privačių vartotojų apsaugos sprendimus „Kaspersky Internet Security 2014“ ir „Kaspersky PURE 3.0“, be to, į sprendimą keliems įrenginiams su įvairiomis platformomis „Kaspersky Internet Secirity 2014 įvairiems įrenginiams“.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed