800 MHz dažnių juostoje „Omnitel“ plės savo 4G LTE tinklą visoje Lietuvoje
Įvairenybės
Penktadienis, 11 Spalis 2013 10:56

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ Ryšių reguliavimo tarnybos surengtame aukcione laimėjo dvi licencijas vystyti 4G LTE tinklą 800 MHz dažnių juostoje. „Omnitel“ laimėti dažniai* yra palankiausi tinklo plėtrai iš visų, kuriuos buvo galima laimėti aukcione – radijo trikdžių bei tinklo plėtros ribojimų juose bus mažiausiai, todėl „Omnitel“ klientai galės naudotis aukščiausios galimos kokybės 4G LTE paslaugomis.  „Labai džiaugiamės, kad mums pavyko įsigyti palankiausias iš visų galimų 800 MHz licencijų – tai leis mums teikti savo klientams aukščiausios kokybės mobiliojo interneto paslaugas. Sparčiai augant mobiliųjų duomenų vartojimui, tinklo kokybė turės lemiamą reikšmę vartotojams. 800 MHz dažnių juostoje toliau didinsime „Omnitel“ 4G LTE tinklo aprėptį šalyje, plėsime jį kaimiškose šalies vietovėse, kad kuo didesniam „Omnitel“ klientų ratui užtikrintume geriausią patirtį naudojantis sparčiausiu mobiliuoju internetu“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Danas Strömbergas.Pirmasis žingsnis bus žengtas 2014-aisiais, kai „Omnitel“ suteiks galimybę naudotis 4G LTE ryšiu pusei Lietuvos gyventojų.


Komercines 4G LTE paslaugas „Omnitel“ pradėjo teikti pirmoji Lietuvoje 2011 metų balandį, 1800 MHz dažnių juostoje, kurią naudos ir toliau. Savo 4G LTE tinklą „Omnitel“ pirmiausia statė ten, kur spartus mobilusis internetas yra reikalingiausias gyventojams. „Omnitel“ 4G LTE ryšiu jau yra visiškai padengti Vilniaus ir Kauno miestai, „Omnitel“ ketvirtosios kartos ryšys taip pat veikia Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje ir Nidoje.Jau dabar „Omnitel“ mobilusis internetas su 4G LTE technologija vartotojams leidžia pasiekti iki 10 kartų didesnį duomenų perdavimo greitį nei 3G ir naudotis didelės mobiliojo interneto spartos reikalaujančiomis paslaugomis, tokiomis kaip vaizdo konferencijos, tiesioginės transliacijos, aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūra ir t.t.„Omnitel“ įeina į „TeliaSonera“ grupę, kuri 4G ryšį pristatė pirmoji tarp pasaulio operatorių 2009 metais. Šiuo metu „TeliaSonera“ 4G ryšio paslaugas teikia dešimtyje šalių – Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Ispanijoje, Azerbaidžane ir Moldovoje. 4G ryšį „TeliaSonera“ taip pat yra gyvai išbandžiusi Kazachstane ir Uzbekistane.


* Šiame aukcione „Omnitel“ laimėjo 801–806 ir 842–847 MHz bei 806–811 ir 847–852 MHz dažnius 800 Mhz dažnių juostoje. Abiejų licencijų kaina – 5,1 mln. litų.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed