Analoginės antžeminės televizijos išjungimas pastorins TV transliuotojų pinigines
Įvairenybės
Penktadienis, 05 Spalis 2012 14:16

Šiuo metu antžeminė televizija transliuojama, taip pat ir siunčiama, dviem formatais – ir analoginiu, ir skaitmeniniu, tačiau po šių metų spalio 29-osios TV transliuotojams nebereikės mokėti už analoginės antžeminės televizijos siuntimą – jie automatiškai sutaupys milijonus litų.

 

AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) skaičiavimu, po reformos TV transliuotojų išlaidos už įvairias Telecentro teikiamas paslaugas sumažės iki 40-70 proc., o TV programų siuntimo kaštai sumažės iki 8 kartų. Tuo tarpu skaitmeninės antžeminės televizijos sklaida nesumažės nė kiek – prieinamumas užtikrinamas daugiau nei 90 proc. gyventojų.

Telecentro generalinio direktoriaus Gedimino Stirbio teigimu, nei TV programų siuntimo, nei kitų TV transliuotojams teikiamų siuntimo paslaugų kainos šiemet nesikeis.

Be to, skaitmeninės antžeminės televizijos programas Lietuvos TV transliuotojai siunčiasi pigiausiai regione: vienos TV programos siuntimas Telecentro tinklais kainuoja apie 1,14 karto mažiau nei siuntimas Estijoje, apie 4,2 karto mažiau nei Latvijoje, maždaug 6 kartus mažiau nei Lenkijoje ar Suomijoje.

TV programų siuntimo kainos mūsų šalyje yra reguliuojamos. Siuntimo paslaugas teikiančios įmonės laikosi LR Ryšių reguliavimo tarnybos nustatytų prieigos suteikimo, skaidrumo, nediskriminavimo bei kainų kontrolės ir sąnaudų apskaitos reikalavimų.

Telecentro vadovas pabrėžia, kad TV programų siuntimo sąnaudos, be kita ko, priklauso nuo užsakovų pageidavimų – nuo to, kiek programų TV transliuotojai apsisprendžia siųsti, kiek ir kur pageidauja įrengti naujų siųstuvų, siekdami pagerinti savo TV programų prieinamumą žiūrovams.

Tecentras yra valstybės valdoma, save išlaikanti ir pelno siekianti akcinė bendrovė, ji nėra finansuojama iš valstybės biudžeto. Be radijo ir televizijos programų siuntimo (patirtis – nuo 1926 metų), Telecentras dar teikia fiksuotosios telefonijos, duomenų perdavimo, interneto ir kitas paslaugas.

Be Telecentro, Lietuvos TV programų siuntimo paslaugas teikia dar trys įmonės.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed