Saulė – ne tik šviečia, bet ir aprūpina energija
Įvairenybės
Pirmadienis, 28 Sausis 2013 13:51

Nepaisant ilgų žiemos vakarų ir tamsių naktų, Saulė išskiria neįtikėtinus energijos kiekius ir išlieka didžiausiu žmonėms prieinamu energijos šaltiniu. „Logitech“ inžinierių komanda, sukūrusi saulės energijos panaudojimu paremtą klaviatūrą „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“ ir dangtelį „Logitech Solar Keyboard Folio“, surinko neįtikėtinų faktų apie saulės energija paremtas galimybes ir kodėl tai yra svarbus energijos šaltinis net gilią žiemą.

 

Tik įsivaizduokite, kad per vieną sekundę Saulės išskiria tokį energijos kiekį, kurio pakaktų visos Žemės poreikiams 500 tūkst. metų į priekį. O per vieną valandą mūsų planetos paviršių pasiekia pakankamas kiekis saulės spindulių, kurių energijos užtektų ištisus metus. Tad nieko stebėtino, kad saulės energija sparčiai virsta svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Tai itin pastebima tokiose šalyse kaip Vokietija, Ispanija ir Italija, kurios yra didžiausios saulės energijos naudotojos pasaulyje.

 

Prieš dvejus metus „Logitech“ sukūrė pirmąją pasaulyje saulės energiją naudojančią klaviatūrą „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“. Vėliau saulės energiją naudojančių produktų spektrą papildė planšetiniam kompiuteriui „iPad“ ir telefonui „iPhone“ skirti klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“ ir dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“.

 

Šie įrenginiai buvo sukurti tam, kad jais būtų galima patogiai ir greitai rinkti tekstą bei tuo pačiu metu išnaudoti saulės energijos galimybes. Be to, kiekvienas šių įrenginių gali būti įkraunamas bet kokio tipo šviesoje – prietemoje, šviečiant lempoms ar nuo kompiuterio ekrano švytėjimo. O integruotos baterijos reiškia, kad net ir visiškoje tamsoje šiais „Logitech“ produktais bus galima naudotis nuo trijų mėnesių iki dvejų metų.

 

Saulės energija ir milžiniškos jos galimybės:

 • Per vieną sekundę Saulė išskiria tokį kiekį energijos, kurio pakaktų dabartiniams visos Žemės planetos poreikiams patenkinti... 500 tūkst. metų į priekį.

 • ...arba uždegti 4 trilijonus 100 vatų stiprumo elektros lempučių.

 • Per vieną valandą Žemės paviršių pasiekiančių saulės spindulių pakaktų, kad reikalinga energija visą planetą būtų galima aprūpinti ištisus metus.

 • Švedijos užimamo ploto (0,03 proc. viso planetos paviršiaus) pakaktų, kad jam tenkančios Saulės energijos kiekis visiškai patenkintų planetos poreikius.

 • Daugiausia pasitelkusios saulės energiją elektros pagamina Vokietija, Ispanija ir Italija.

 • Europoje šiuo metu yra 9 iš 15 didžiausių saulės energijos rinkų pasaulyje, o per praėjusius metus įrengtų saulės elektrinių kiekis Europoje sudarė beveik 30 proc. visų naujų elektros energijos gamybos pajėgumų.

 • Jeigu pasaulis pereitų prie „Logitech“ klaviatūrų su saulės baterijomis, per metus būtų galima sutaupyti 828 mln. baterijų. Jeigu šios baterijos būtų sudėtos viena ant kitos, jos 245 kartus viršytų Monblano viršukalnės aukštį.

 • Saulės energiją naudojantiems prietaisams dažnai net nereikalingi saulės spinduliai – iš tiesų net šviesa, sklindanti nuo kompiuterio ekrano, gali iš dalies įkrauti tokias klaviatūras kaip „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“ ar „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“

Saulės energiją naudoti pritaikyti „Logitech“ produktai:

 

Dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“

 

Dangtelis su klaviatūra „Logitech Solar Keyboard Folio“, skirtas trečiajam planšetinio kompiuterio „iPad“ ir „iPad 2“ modeliams, užtikrina patikimą lietiminio ekrano apsaugą ir akimirksniu gali virsti į patogų stovą su klaviatūra. Atidaromas dangtelis automatiškai pažadina „iPad“ kompiuterį iš miego būsenos, o naudojantis per „Bluetooth“ ryšį veikianti klaviatūra galima greitai surinkti tekstą ar atsakyti į elektroninius laiškus. Be to, net ir visiškoje tamsoje klaviatūra veikia iki dviejų metų laikotarpio.

 

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“

 

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K760“, skirta „Mac“ ir „iPad“ kompiuteriams bei telefonui „iPhone“, tuo pačiu metu leidžia prijungti iki trijų įrenginių ir keisti juos vos vieno mygtuko spustelėjimu. Plona, minimalistinės išvaizdos klaviatūra dera prie „Apple“ įrenginių estetinės išvaizdos, o integruotos saulės baterijos leidžia ją įkrauti nuo lempos ar kompiuterio ekrano šviesos.

 

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“

 

Klaviatūra „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“, turinti versijas tiek „Windows“, tiek „Mac“ sistemoms, yra vos 7,5 mm storio ir dera naudojama kartu su įprastu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Nedidelis 2,4 GHz imtuvas yra praktiškai nepastebimas, todėl jį galima palikti nuolatos įjungtą į nešiojamojo kompiuterio USB lizdą. Be to, prie jis veiks ir su kitais priedais, pavyzdžiui, belaide pele ar papildoma skaičių klaviatūra.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed