„Blue Bridge Bond“: 6 požymiai, kad jau gyvename technologiniame „debesyje“
Įvairenybės
Trečiadienis, 07 Rugpjūtis 2013 13:23

Nors debesų kompiuterija iš technologinės vizijos jau seniai pavirto realybe, sąvoka „debesis“ daugeliui žmonių yra ne visai suprantama, o viešojoje erdvėje vis dar skamba egzotiškai. Iš tiesų, tokie įvaizdžiai ir nuostatos yra gerokai pasenę – šiuolaikinis žmogus, kartais to net nejausdamas, jau gyvena apsuptas šių technologijų ir su sprendimais iš „debesies“ susiduria kasdien, teigia IT bendrovės „Blue Bridge Bond“ specialistai. Jie pateikia 6 akivaizdžius gyvenimo „debesyje“ požymius.

 

1. Interneto tarnybų „Gmail“, „Facebook“, „DropBox“ ir kt. populiarumas

 

Nesvarbu, ar naudotojo įkeliama informacija yra vieša, ar tiesiog begalinis privačių el. laiškų archyvas, visi duomenys yra laikomi nuotoliniame bendrovės, teikiančios šią paslaugą, serveryje. Šios nemokamos ir patrauklios debesų kompiuterijos paslaugos pritraukė milijonus naudotojų ir leido tokioms įmonėms kaip „Google“ uždirbti milijardus dolerių iš reklamos ir papildomų paslaugų. Daugelis šių tarnybų yra orientuotos ne į organizaciją, o visų pirma – individualius naudotojus. Nors ir nevartodami žodžio „debesis“, jie yra žymiai labiau ir seniau įpratę naudotis debesų kompiuterija nei verslo vartotojai.

 

Pavyzdžiui, praėjusiais metais debesų kompiuterijos gimtinėje JAV atlikta gyventojų apklausa parodė, kad dauguma apklaustųjų nesupranta, kas tai yra. 54 proc. respondentų teigė niekada nesinaudoję debesų kompiuterija, tačiau iš kitų tyrimo klausimų paaiškėjo, kad 95 proc. jų naudojasi paslaugomis iš „debesies“: leidžia laiką socialiniuose tinkluose, žaidžia naršyklinius žaidimus, žiūri vaizdo klipus ir klauso muzikos, laiko nuotraukas ir kitą informaciją interneto tarnybose.

 

2. Verslas naudoja „debesį“ kaip taupymo priemonę

 

„Kad ir kokia naujoviška technologija būtų, jos taikymo sėkmė priklauso nuo ekonominio naudingumo. Verslo įmonės, ėmusios naudoti debesų kompiuteriją, greitai pajuto, kad be tokių pranašumų kaip patogi prieiga ir mobilus darbas debesų kompiuterija leidžia nuolat ir žymiai taupyti įmonės IT biudžetą. Taip prasidėjo verslo migracija iš nuosavų serverių į „debesį“, – sako įmonės „Blue Bridge Bond“ direktorius Artūras Šriupša.

 

Europos Komisijos atliktos apklausos rodo, kad 80 proc. bendrijos įmonių, kurios naudojasi debesų kompiuterija, sutaupo bent 10–20 proc. IT skirtų išlaidų, o 20 proc. iš jų teigia sutaupančios 30 proc. ar net daugiau. Turint omenyje šiuolaikinį kompiuterizacijos lygį, kai įmonių IT biudžetai skaičiuojami dešimtimis ir šimtais tūkstančių litų, sutaupomas ketvirtadalis ar trečdalis sumos tampa rimtu akstinu keisti įmonės IT politiką ir pereiti prie debesų kompiuterijos.

 

3. Išmaniųjų telefonų ir planšečių bumas

 

Tai pirmoji kompiuterinės įrangos karta, kuriai geras ryšys ir lanksti operacinė sistema yra svarbiau nei gigabaitai atminties, nes ji paremta debesų kompiuterija. „Tai, kad kažkada ištisas patalpas užėmęs personalinis kompiuteris šiuo metu evoliucionuoja jau į mobilų įrankį, dažnai telpantį ir delne, rodo ne tik laimėjimus kuriant mikroprocesorius. Tapti mobiliu ir savarankišku šių dienų kompiuteriui padėjo būtent debesų kompiuterija“, – tvirtina A. Šriupša.

 

Pasak jo, visuotinė išmanizacija yra natūralus debesų kompiuterijos evoliucijos etapas. Turint interneto prieigą, nebesvarbu, iš kurios vietos darbuotojas dirba. Lygiai taip pat, kaip nesvarbu, kokiu įrenginiu peržvelgi savo asmeninių nuotraukų albumą, jei jis prieinamas per „Instagram“ ar „Picassa“.

 

4. Mobiliųjų aplikacijų aukso amžius

 

„Apple“, „IBM“, „Microsoft“ ir kitoms IT korporacijoms prireikė kelių dešimtmečių įgyvendinti savo idėjas ir užsitikrinti vietą rinkoje. Šiandien sėkmei užtenka vienos idėjos ir vienerių metų. Startuolių (angl. startup) pavyzdžių užtenka ir Lietuvoje – tautiečių sukurtos „YPlan“ arba „LoveTrack“ teikia paslaugas naudodamos duomenis iš nuotolinio serverio, į jį patenka ir visas vartotojų kuriamas turinys.

 

Vienas iš šio verslo lyderių Ilja Laursas savo knygoje pateikia įspūdingą palyginimą – mobiliųjų programėlių generuojamas pelnas jau viršija tokių dešimtmečiais augusių verslo sektorių, kaip muzikos pramonė, pelną. Tokį spartų mobiliųjų programėlių kūrimo ir pardavimų augimą tiesiogiai lėmė rinkos poslinkis į paslaugas, teikiamas „iš debesies“.

 

5. „Debesį“ į pagalbą telkiasi ir valstybinės organizacijos

 

Naujoje Europos Komisijos strategijoje konkrečiai debesų kompiuterija nurodoma kaip Europos Sąjungos ekonomikos skatinimo priemonė, padėsianti auginti bendrijos narių BVP. Pirmiausia debesų kompiuterija bus skatinama viešajame sektoriuje. Tikimasi, kad atsisakius neefektyviai veikiančių duomenų centrų, bus taupomos valstybių narių biudžeto lėšos ir didės investicijos į kitas sritis.

 

Sėkmingų pavyzdžių esama ir Lietuvoje – Jonavos savivaldybė tapo pirmąja, pradėjusia naudotis debesų kompiuterijos paslaugomis, o įmonė „Vilniaus vandenys“ optimizavo savo IT infrastruktūrą, didžiąją dalį jos perkėlusi „į debesį“.

 

6. Tai ir ateities profesija

 

Rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ debesų kompiuteriją įvardija kaip vieną iš trijų, šiuo metu reikalingiausių technologinių specializacijų. Šio sąrašo apačioje lieka virtualizacija, IT valdymas, bendradarbiavimo technologijos, saugumo sprendimai.

 

Šiuo metu pasaulyje yra apytiksliai 8,8 milijono darbo vietų, tiesiogiai susijusių su „debesų“ technologijomis. Prognozuojama, kad kitąmet šis skaičius išaugs iki 11,3 milijono, o 2015-aisiais gali siekti ir 14 milijonų.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed