Brandžios verslo bendrovės investuoja į kokybės ir saugumo tyrimus
Įvairenybės
Penktadienis, 04 Liepa 2014 11:20

Dėl nekokybiškos gaminio dangos ar apsaugos vien tik dėl metalų korozijos kas minutę netenkame po 2 tonas plieno, o Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) dėl to kasmet patiria nuostolių už 15 mlrd. dolerių. Visi rinkoje esantys produktai, neatitinkantys kokybės reikalavimų, tampa pavojingi vartotojams: dėl korozijos gali pradėti griūti elektros stulpai, dėl laiku neatliktos techninės priežiūros pavojinga keltis liftu, neatitinkančios kokybės reikalavimų eismo priemonės – lėktuvai, laivai, automobiliai – grasina šimtams gyvybių.

 

Tam, kad prekybos vietų nepasiektų brokuotos prekės, o vartotojai būtų saugūs ir patenkinti, visur turi dirbti kokybės inžinieriai, galintys užtikrinti kokybės kontrolę kiekviename gamybos etape. VGTU šiemet pradedami rengti kokybės specialistai galės atlikti gaminį sudarančių medžiagų cheminę analizę, įvertinti galutinę jo kokybę ir išbandyti jį ultragarso, rentgeno spindulių, magnetinių miltelių ir kitais tyrimais. Šie tyrimai leidžia stebėti gaminį sudarančių komponentų kokybę visų gamybos stadijų metu ir padeda įvertinti galutinį produktą – prietaisą, daiktą, statinį ar kitą objektą.

 

„Užsienio šalių patirtis rodo, kad pramonės, statybų sektoriuose kokybės kontrolė ir jos užtikrinimas garantuoja saugumą ir vartotojo pasitenkinimą produktu. Jei gamybos kokybę prižiūri kvalifikuoti profesionalai, galima išvengti daugelio nelaimių: visi prisimename į Palangą atkeliavusius nesaugius atrakcionus iš užsienio arba greitkelio Kaunas–Vilnius viaduko griūtį, o Latvijos gyventojai būtų išvengę daug gyvybių nusinešusios prekybos centro nelaimės“, – sakė VGTU Mechanikos fakulteto Medžiagotyros ir suvirinimo katedros vedėjas doc. dr. Irmantas Gedzevičius.

 

VGTU mokslininkai ir studentai yra prisijungę prie pasaulinių tyrimų bangos ir, remdamiesi kokybės inžinerijos principais, atlieka 3D gamybos ir spausdinimo technologijų tyrimus, t. y. kokybės inžinerijoje naudojami tyrimų metodai leidžia tobulinti ir atrasti vis naujas 3D spausdinimo technologijas – spausdinimą iš spalvotųjų metalų ar retųjų žemės elementų. Šiuos tyrimus atlieka ir NASA mokslininkai, kurie stengiasi atspausdinti raketų variklių dalis iš karščiui atsparių metalinių lydinių.

 

Pirmąkart Lietuvoje rengiami kokybės inžinerijos specialistai gilinsis į tai, kaip kurti, keisti ar tirti medžiagų savybes, projektuoti gaminius ir įvertinti jų kokybę, susipažins su kokybės vadybos sistemomis. Jie dirbs su moderniausia Baltijos šalyse tyrimų bei programine įranga, o pabaigę studijų programą taps techninės priežiūros bandymų laboratorijų, sertifikavimo ir akreditavimo, pažangių gamybos įmonių darbuotojais.

***

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

 


Susijusios naujienos:

  • Kaip tinkamai apsaugoti namus nuo vaikų ir išvengti traumų? (2023-08-07)

    Ne paslaptis, kad vaikų auginimas bei priežiūra kelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir tikrai ne vieną iššūkį. Nemažai dėmesio tenka skirti ir tam kad rastumėte atsakymus į klausimus, kaip pakeisti namus ir, kokius sprendimus priimti, kad pavyktų išvengti vaikų traumų. Belieka tik pridurti, kad net ir ši užduotis yra tikrai įveikiama. Taigi, skubame dalintis patarimais, kaip pakeisti namus, kad sumažintumėte traumų tikimybę.

  • Ką reikėtų žinoti apie FM moduliatorius? (2022-06-27)

    Automobilinė antena yra reikalinga kiekvienam automobiliui, jeigu norite klausytis muzikos, kurią transliuoja radijo stotys. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad senos sistemos priimdavo kasetes ir kompaktinius diskus, kuriuose būdavo įrašyta muzika.

  • Skani žuvis palia: aprašymas, maisto gaminimo patarimai (2022-05-25)

    Palia – žuvis, kuri dažnai vadinama kitais vardais. Ji gana didelė, pilnai suaugusios žuvies svoris gali siekti 4-5 kilogramus. Virtuvių šefai ypatingai vertina šią žuvį, nes ji turi puikų skonį, nedidelį kiekį kaulų ir yra išskirtinio rausvo atspalvio, todėl apetitas kyla bevalgant.

     

  • Ar laidai ir kiti elektronikos prietaisai namuose gali kelti pavojų Jūsų augintiniui? (2022-05-25)

    Jei į jūsų namus netrukus atvyks naujas augintinis, pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugios erdvės sukūrimu. Jauni gyvūnai yra labai smalsūs, todėl jie gali neatsispirti pagundai paragauti laidų ar kitų nevalgomų daiktų. Judrūs augintiniai gali užkliūti už laidų ir nuversti įvairius elektronikos prietaisus, ir tai gali baigtis ne vien tik dideliais nuostoliais, bet taip pat ir gyvūno sveikatos sutrikdymu. Kad taip nenutiktų, vertėtų pasinaudoti keliais paprastais patarimais.

  • Pagrindinės priežastys, kodėl katė nesinaudoja draskykle (2022-05-04)

    Apdraskyti baldai – vienas didžiausių kačių augintojų siaubų, tačiau šios problemos tikrai bus galima išvengti, jei pasirūpinsite tinkama draskykle. Dažnas šeimininkas yra pasiryžęs tokiai „įrangai“ skirti tikrai nemažą pinigų sumą, tačiau ne taip ir retai tenka susidurti su viena ta pačia problema: katė vengia galąsti nagus tam paskirtoje vietoje... Kartais taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių, todėl svarbu jas identifikuoti ir atlikti tam tikrus pakeitimus. Taigi, kodėl katei gali nepatikti jos draskyklė?


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed