Daugelis stambių bendrovių patiria pernai metų grėsmes
Įvairenybės
Penktadienis, 11 Spalis 2013 11:38

Kaspersky Lab“ ekspertai ir privačios auditorių bendrovės „Outpost24“ specialistai patikrino kelias Europos organizacijas siekdami aptikti neužbaigtas grėsmes ir įvertinti bendrąjį IT saugumo lygį. Remiantis tyrimo rezultatais, akivaizdu, kad nepaisant nulinės dienos“ atakų skaičiaus augimo, kenkėjai iki šiol plačiai naudoja jau žinomas grėsmes. Tai suprantama: paprastai bendrovėms reikia 60–70 dienų apsaugai atskurti ir uždengti visas „skyles“ – tai gana ilgas laikas, ir atakuojantieji gali tuo pasinaudoti. Taip pat paaiškėjo, kad kibernetiniams nusikaltėliams nebūtina įsilaužti į pačią saugumo sistemą – pakanka sutelkti dėmesį į ją valdančius darbuotojus.

 

Paprastai bendrovėse skiriami 3 mėnesiai rimtoms grėsmėms pašalinti. Tačiau, „Outpost24“ duomenimis, 77 proc. grėsmių, kurios nebuvo nuslopintos per skirtą laiką, likdavo tinkle visus metus po jų aptikimo. „Kaspersky Lab“ ir „Outpost24“ komanda savo bendrame tyrime aptiko 2010 m. grėsmes ir sistemas, kurios buvo atviros grėsmėms pastaruosius 3 metus. Tokia situacija ypač rimta, įskaitant senų grėsmių naudojimo paprastumą ir galimų padarinių mastus. Reikia pažymėti, kad buvo aptiktos kelios korporatyvinės sistemos, kurių saugumu nesirūpinta daugiau nei dešimt metų, nors valdyba skyrė lėšų saugumo stebėjimui atlikti.

 

Surinkęs informaciją su „Outpost24“ komanda „Kaspersky Lab“ ekspertas Deividas Džekobi nutarė atlikti papildomą eksperimentą ir išsiaiškinti, ar lengva pajungti atminties nešyklę prie kompiuterių valstybinėse įstaigose, viešbučiuose ir privačiuose bendrovėse. Apsivilkęs verslo kostiumą Deividas prašė 11-os organizacijų sekretorių išspausdinti jo gyvenimo aprašymą PDF formatu iš jo atminties nešyklės susitikimui, kuris vyks visiškai kitoje vietoje. Dviejuose iš trijų viešbučių jam atsakė. Privačiose bendrovėse taip pat atsakė, o keturiose ir šešių valstybinių įstaigų jam sutiko padėti. Taip dviem atvejais prijungti nešyklę buvo neįmanoma, bet tarnautojas pasiūlė persiųsti duomenis elektroniniu paštu, suteikdamas plačias galimybes pasinaudoti grėsmėmis programose, dirbančiose PDF formatu.

 

„Mūsų atlikto saugumo audito rezultatai aktualūs viso pasaulio bendrovėms, kadangi visur yra laiko tarpsnis tarp grėsmių aptikimo ir jų pašalinimo. Eksperimentas su atminties nešykle – dar viena proga susimąstyti visiems, kas ieško apsaugos nuo „ateities grėsmių“. Jis parodė, kad beprasmiška vytis tik technologijas ir nemokyti darbuotojų. Stebėtina, kad viešbučiuose ir privačiose bendrovėse daug geriau išmanoma apie grėsmes nei valstybinėse įstaigose – tai rimta problema, atverianti prieigą prie piliečių asmeninių duomenų“, – komentuoja Deividas Džekobi, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

 

Išsamiau su tyrimo rezultatų ataskaita galima susipažinti:http://www.securelist.com/en/blog/208214086/Hackers_target_high_profile_domains

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed