Disney patentuoja išplėstinės realybės pyragus
Įvairenybės
Antradienis, 09 Spalis 2012 10:49

Jau žinoma nemažai kūrybingų išplėstinės realybės (angl. augmented reality) panaudojimo atvejų įvairiose gyvenimo srityse. Panašu, jog netrukus matysime išplėstinės realybės įgyvendinimą –net ir mūsų maiste. Disney patentuoja išplėstinės realybės pyragus ir kitus maisto produktus, kurie bus vartojami kartu su interaktyviais filmais ir vaizdais. Naudojant projektorių ir judesio daviklius, paprastas gimtadienis gali būti transformuotas į individualią pasaką visiškai interaktyvių fantazijų pasaulyje.

 

 

Dauguma patento idėjų yra konceptualios, bet viena jų apibrėžia du pagrindinius metodus, kaip projektuojamas vaizdas ant torto. Naudojamas mažas projektorius, įstatytas į torto viršų, kuris gali laikyti ir rodyti skaitmeninius vaizdus ant pyrago paviršiaus. Rodomas nuotraukų montažas ar vaizdo įrašas, taip pat siūloma pridėti jutiklius, skirtus sąveikauti su projekcija. Tokiu būdu asmuo gali keliauti per virtualią pasaką, padėtą ant torto, ar mojuoti lazdele, kuri išburtų gėles ir stebuklingas dulkes.

 

Sudėtingesnis išplėstinės realybės variantas - prijungti kompiuterį prie aukštai iškelto projektoriaus, kuris sujungtas kartu su gylio jutikliais ir judesio sekimo davikliais. Tai - interaktyvūs elementai, kurie gali būti įtraukti į plokščią torto ar pyrago paviršių. Teigiama, kad visas skaitmeninis pasaulis gali būti susietas per torto paviršių, net su snieguotais kalnais, kriokliais, ir paslaptingomis kapinėmis, bei daugeliu kitų dalykų. Kiekvienas galės manipuliuoti pasauliu: pakeisti kraštovaizdį arba, naudojant tam tikrus elementus, keisti įvykius (pavyzdžiui, pasodinus medį iš jo išauginti mišką). Galima sekti, reguliuoti skaitmeninį vandens srautą, užpildyti erdves ir pan.

 

Disney patentas paremtas išplėstinės realybės desertais. Tarp daugelio sąvokų akcentuojama ir skaitmeninė spalvinimo knygelė, nuotolinių valdymo figūrėlių naudojimas, galimybė iš anksto numatyti istoriją. Patentas daugiausiai apibūdina sąvokas, susijusias su pyragais, tačiau pažymi, kad ši technologija galėtų būti taikomi beveik bet kuriam maistui.

 

Atsižvelgiant į Disney idėjas ir galimybes, nėra sunku įsivaizduoti, kaip dešimtys klasikinių simbolių ir istorijų gali būti atgaivinti ant vaikų gimtadienio torto. Deja, bendrovė neturi jokių viešų pareiškimų dėl šios technologijos, todėl nežinoma, kada pasirodys tokie pyragai ir kokiu mastu. Susipažinus su reikiama įranga, visiškai interaktyvus pyragas, atrodo, gali būti geriausiai naudojamas Disney teminiuose parkuose, bet tortas su integruotu projektoriumi vertinamas kaip dalykas, kurį būtų galima lengvai rasti žaislų parduotuvių lentynose. Bet kokiu atveju, atrodo, kad išplėstinės realybės maistas gali išpopuliarėti vakarėliuose ir kituose renginiuose artimiausioje ateityje.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed