Elektromagija.lt kviečia kurti istorijas ir įgyti žinių apie elektrą
Įvairenybės
Antradienis, 25 Rugsėjis 2012 00:00

Edukacinis saugiam elgesiui su elektra skirtas AB LESTO projektas Elektromagija.lt kviečia vaikus dalyvauti istorijų kūrimo konkurse ir laimėti aplinkos pažinimui ir tyrinėjimui skirtų priemonių – mikroskopų ir teleskopą. Kuriamos istorijos turi būti apie Elektromagijos šalies personažą – Lempinuką, kuris, pats tyrinėdamas aplinkinį pasaulį, padeda mažiesiems pažinti ir suvokti iš pirmo žvilgsnio sudėtingai atrodantį elektros pasaulį. Konkursas truks iki lapkričio mėn.

 

„Vaikai pasaulį geriausiai pažįsta žaisdami, kurdami ir padedami savo vaizduotės. Todėl mūsų tikslas – kad apie sudėtingą elektros pasaulį jie sužinotų paprastai, jiems suprantama kalba“, – sakė AB LESTO Socialinės atsakomybės projektų vadovė Renata Gaudinskaitė.

 

Lempinukas yra Elektromagijos šalies gyventojas, tyrinėjantis elektros pasaulį ir su juo supažindinantis vaikus, mokantis ne tik saugaus elgesio su elektra, bet ir patiriantis smagius nuotykius, atskleidžiančius elektros subtilybes. Svetainėje specialiame pažintiniame žaidime Lempinukas moko, kas yra elektra, koks yra elektros kelias iki mūsų namų, pasakoja apie elektros energijos gamybą, jos šaltinius. Susipažinę su Lempinuko pasakojimais, iškart galite pasitikrinti savo žinias Lempinuko žaidime.

 

Konkurse dalyvauti gali tiek suaugę, tiek vaikai, o idėjų ir įkvėpimo dalyviai gali semtis iš pirmųjų istorijų, pasakojančių apie šio personažo gyvenimą. Visos konkursui pateiktos istorijos irgi publikuojamos projekto svetainėje www.elektromagija.lt, kur skelbiamos ir konkurso taisyklės.

 

Idėjų konkursui galima rasti ir svetainėje skelbiamuose įvairiam amžiui skirtuose interaktyviuose žaidimuose, ugdančiuose supratimą apie saugų elgesį su elektra. „Elektros pažinimo tema nėra iš lengvųjų, ir saugaus elgesio su elektra geriau išmokti be tiesioginio kontakto su ja. To ir turėtų mokyti istorijų personažas“, – sako R. Gaudinskaitė.

 

Svetainėje rasite informacijos apie tai, kaip elgtis perkūnijos metu ar dingus elektrai, o savo žinias galėsite pasitikrinti spręsdami smagius testus.

 

Elektromagija“ – edukacinis moksleiviams skirtas projektas, kuris buvo pradėtas 2009 m. Tai vaikams ir jaunimui skirta edukacinė iniciatyva, supažindinanti su elektros energijos galimybėmis, grėsmėmis, skatinanti racionalų, saugų ir tausojantį jos vartojimą. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti moksleivius saugiai elgtis su elektra ir jos prietaisais, įrenginiais. Tam pasitelkiamos įvairios priemonės: interaktyvūs žaidimai, įdomūs faktai. Interneto svetainėje www.elektromagija.lt apie elektrą, jos naudą ir pavojus pasakoja žaismingi virtualūs personažai. Čia gausu įvairių elektroninių edukacinio pobūdžio žaidimų, yra įdomybių skyreliai apie išradimus, įdomius faktus.

 

Elektromagija“ kasmet moksleiviams organizuoja edukacinius konkursus, skatinančius sužinoti daugiau apie energijos ir aplinkos tausojimą, pvz., dvejus metus iš eilės vyko ekokalėdų konkursai, skatinantys mažinti vartojimą ir apie tausojimą galvoti net per šventes, kvietė dalyvauti ateities automobilių piešimo konkurse, kuriame vaikai piešė ir kūrė draugiškas aplinkai transporto priemones.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed