Euras jau ir Latvijoje - ko lietuviai gali pasimokyti iš kaimynų įsivedant naują valiutą?
Įvairenybės
Antradienis, 18 kovas 2014 09:55

Iki planuojamos euro įvedimo dienos liko mažiau nei 300 dienų - atrodo, dar yra marios laiko, bet ar tikrai jo pakankamai norint tinkamai pasiruošti? Euro įvedimas palies kiekvieną žmogų asmeniškai, tačiau didžiausių rūpesčių turės visos įmonės, kurios savo verslo informaciją valdo įvairių IT sistemų pagalba. Naujos valiutos atsiradimas neišvengiamai turės įtakos visoms informacinėms sistemoms, kuriose atliekamos operacijos su pinigais - tai gali būti ir įvairios finansinės informacijos apdorojimas, prekių katalogai, pirkimų ir likučių apskaita, mokėjimo sistemos, sąskaitų ir važtaraščių išrašymas, administracinė informacija ir t. t. To pasimokyti galima iš kaimyninių valstybių, kurios jau praėjo per šį procesą ir kaip rodo patirtis - ne visos įmonės buvo tam pasiruošusios.

 

„Jei paklaustume kaimynų latvių atsiliepimų, kaip jiems pavyko suvaldyti šį valiutos keitimo procesą, daugelis bankų ir kitų įvairių finansinių institucijų darbuotojų pasakytų: „Tai buvo Naujieji metai be Naujųjų metų vakarėlio“. Jie praleido savo Naujuosius metus darbe su kolegomis prie kompiuterių, stebėdami sistemų migraciją, ieškodami klaidų ir jas taisydami. Daugelis darbo dar nepabaigė ir kitą dieną po Naujųjų metų. Bet tai tikrai ne blogiausia, kas galėtų nutikti – dar blogiau, jeigu sistemos sutriktų visiškai ir patys darbuotojai nebegalėtų to greitai sutvarkyti“, - kalbėjo tarptautinės IT kompanijos „DPA“, valdančios programinės įrangos kokybės testavimo centrą „SQUALIO“, IT sprendimų ekspertas Egidijus Antanaitis.

 

Yra tikrai nemažai sėkmingų pavyzdžių, kaip įvairios kompanijos sugebėjo suvaldyti Euro įvedimą ir tinkamą sistemų adaptavimą – kodėl mums, lietuviams, iš jų nepasimokius ir nepagudravus perimant sėkmingą patirtį?

 

Sėkmė slypi ankstyvame euro įvedimo planavime ir visuomenės švietime. Bankai ir didelės organizacijos euro įvedimą planuoti pradeda labai anksti – praktiškai metai prieš euro įvedimą. Dauguma šių įmonių turi labai aiškius veiksmų planus su priskirtais atsakingais asmenimis. To reikia, nes yra be galo daug techninių procedūrų, kurių reikia laikytis, pereinant iš vietinės valiutos prie euro – ir tai susiję ne vien su grynaisiais pinigais, didžiausias iššūkis – IT sistemų adaptacija, sistemų testavimas, saugumo ir dar kartą saugumo spragų taisymas ruošiantis migracijai, kuomet IT sistemos yra labiausiai pažeidžiamos.

 

„Ar žinojote, kad Naujųjų metų naktį Latvijoje žymiai padaugėjo programišių atakų skaičius į įvairias IT sistemas? Tikėtina, kad tas pats nutiks ir Lietuvoje – todėl visos sistemos privalo būti patikrintos, ir dar geriau – dukart“, - savo patirtimi dalinasi DPA SQUALIO programinės įrangos testavimo ekspertai, kurie buvo įtraukti į eilę IT sistemų pasiruošimo eurui testavimo projektų Latvijoje. Įdomiausia tai, kad testuodami sistemas euro įvedimui, specialistai rado klaidų susijusių ne tik su euro įvedimu, bet ir kitų visiškai su tuo nesusijusių IT sistemų klaidų, kas atnešė kompanijoms dvigubą naudą.

 

Nors bendroji nuomonė apie euro įvedimą kaimyninėje šalyje yra tikrai gera, tačiau pasitaikė ir didžiulių klaidų, pavyzdžiui – problemos su grynaisiais pinigais bankomatuose ar atsiskaitymo vietose arba situacijos, kuomet kainos dėl sistemų klaidų kai kur šoktelėjo net gi dvigubai. Lietuviai turi unikalią galimybę pasimokyti iš svetimų klaidų bei pasirūpinti IT sistemomis iš anksto taip apsisaugant nuo galimų finansinių nuostolių ar reputacijos susigadinimo – klausimas kiek įmonių tuo pasinaudos?

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed