Europos paaugliai masiškai palieka „Facebook“
Įvairenybės
Antradienis, 31 Gruodis 2013 09:58

Tyrimai parodė, kad Europos paaugliai didelėmis grupėmis palieka socialinį tinklą „Facebook“. Didžiausias stimulas taip elgtis jiems yra jų tėvai, kurie vis dažniau patys naudojasi šiuo socialiniu tinklu ir per jį stebi, ką internete veikia jų atžalos, rašo „The Guardian“.

 

Didelei daliai paauglių „Facebook“ yra „miręs ir palaidotas“, jie pereina į „Twitter“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Snapchat“, – konstatuojama tyrime.

 

Pasaulio socialinės žiniasklaidos poveikio tyrimas, kurio metu buvo apklausti 16–18 metų amžiaus paaugliai, parodė, kad pagrindinis motyvas jiems palikti „Facebook“ yra jų tėvų noras per „Facebook“ stebėti, ką veikia jų vaikai.

 

„Vartotojai ne šiaip palieka „Facebook“ – šis tinklas jiems yra miręs ir palaidotas“, – rašo Danielis Milleris, vyriausiasis mokslininkų komandos antropologas.

 

„Paaugliams gėda, kad jie yra siejami su „Facebook“. Anksčiau tėvai nerimavo dėl to, kad jų vaikai renkasi „Facebook“, o dabar viskas kardinaliai pasikeitė: paauglių šeimos nariai nori, kad paaugliai naudotųsi „Facebook“, ir jie matytų, ką jų vaikai rašo apie savo gyvenimą“, – priduria jis.

 

Paaugliams nerūpi, kad alternatyvos šiam socialiniam tinklui yra ne tokios funkcionalios ir rafinuotos. Be to, paaugliai nežino, kaip jų asmeninė informacija kituose socialiniuose tinkluose bus panaudota komerciniais tikslais arba saugumo tarnybų.

 

„Akivaizdu, kad labiausiai paaugliai nuomonę apie „Facebook“ pradėjo keisti tuomet, kai iš savo mamos sulaukė kvietimo draugauti, – rašo D.Milleris. – Nieko nauja, kad paaugliams labai svarbu jų statusas ir tai, kaip jie atrodo prieš draugus. „Facebook“ jiems daugiau nėra madingas.“

 

Straipsnio aut. teisės: 

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed