Garso įraše – žemės drebėjimas Japonijoje (audio)
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 08 kovas 2012 21:19

Praėjusiais metais Japoniją nuniokojusio 9 balų stiprumo žemės drebėjimo garso bangos paverstos garso įrašu, kurį gali išgirsti visi norintys.

Trenksmingas, sukrečiantis dundesys sudrumsčia jūros gelmių tylą. Tuomet pasigirsta žemas dundesys ir veriamų trakštelėjimų serija, kai Žemės tektoninės plokštės išlinksta ir lūžta.

Taip skamba Japonijos žemės drebėjimas, kurio seismines bangas garsu pavertė Pengas Zhigangas, Džordžijos Žemės ir atmosferos mokslų technologijų mokyklos profesorius.

Praėjusių metų žemės drebėjimą užfiksavo tūkstančiai Japonijos seismografų, o šią informaciją vyriausybė leido naudoti tyrėjams, praneša telegraph.co.uk.

„Žemės drebėjimo duomenis sugebėjome atgaivinti derindami seisminę girdimąją ir vizualinę informaciją“, – kalbėjo Z. Pengas. Jis pridūrė, kad klausytojams žemės drebėjimas primins „griaustinį, pokšinčius kukurūzų spragėsius ir fejerverkus“.

Dar vieną žemės drebėjimo įrašą, kurį padarė po vandeniu esantys mikrofonai, vadinami hidrofonais, įrengti Japonijos pakrantėje netoli Hatsušimos salos, paskelbė Katalonijos politechnikos universiteto Taikomosios bioakustikos laboratorija.

Tačiau šis įrašas visiškai kitoks – jame girdėti ilgas, žemas dundesys ir pakartotinių smūgių traškesys.Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Viskas išmanėja: dabar galite kreiptis į skyrybų advokatą ir internetu (2020-03-25)

  Skyrybų centras21 amžiuje tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje skyrybos nėra labai didelė naujiena. Žmonės kuria šeimas, tačiau maždaug kas antra griūva dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos pačios jau iš savęs yra nemalonus procesas, kurio nenori niekas, bet jeigu taip gyvenime nutinka, kad jis yra būtinas, tai tokiu atveju geriausias sprendimas yra kreiptis į skyrybų advokatus ir neskaudinti savęs dar labiau tęsiant santuoką su žmogumi, su kuriuo jaučiamasi nelaimingu.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.

 • Siūlo darbą užsienyje: 500 000 skelbimų, iš jų 2 Jums – kaip juos greičiau surasti? (2019-02-15)

  “Siūlo darbą užsienyje!”

  “Siūlo darbą Lietuvoje!”

  “Siūlo darbą kosminėje stotyje!”

  “Siūlo darbą po vandeniu!”

  Dauguma sutiks, kad darbo paieškos ne visuomet yra pats maloniausias procesas. Skelbimų portaluose susiduriame su sunkiai aprėpiamais darbo pasiūlymų kiekiais, iš kurių dažniausiai tik keli yra tinkami. Kaip apdirbti tokį didelį informacijos kiekį sparčiau ir rasti norimą darbo vietą greičiau?

 • Viskas, ką turite žinoti apie IPTV (2018-11-02)

  Internetas daugeliui žmonių reikalingas kaip kasdieninis maistas. Televizija – kaip skanėstai. Be interneto daugelis negali įsivaizduoti savo kasdienybės, tačiau papildomam pagardinimui namuose naudojamasi ir televizijos paslaugomis, kurios įvardijamos kaip vienas patraukliausių laisvalaikio leidimo būdų. Jeigu ir Jums tiek televizija, tiek internetas yra būtina namų sąlyga, tokiu atveju IPTV yra puikus pasirinkimas.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed