Globalesnis požiūris į lietuvišką kompiuterinių aksesuarų dizainą
Įvairenybės
Trečiadienis, 10 Spalis 2012 10:52

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio pradžios tarptautinė kompanija „ACME Europe“, siekdama paskatinti globalesnį požiūrį į kompanijos kuriamų UNIQUE linijos kompiuterinių aksesuarų dizainą, prie Produktų dizaino padalinio pakvietė prisijungti tarptautinės studijų ir darbo patirties turintį industrinio dizaino dizainerį Moses Kang.

 

„Lietuvoje industrinis dizainas dar tik pradeda formuotis. Šios dizaino pakraipos studijos Lietuvoje taip pat dar besiformuojančios, tad norintys giliau įsisavinti šį meną labai dažnai renkasi studijas ir darbą užsienio šalyse, turinčiose senesnes industrinio dizaino tradicijos, globalesnį požiūrį bei didesnį vartotojiškumą. Savosioms pasirinkau Švediją, kur turėjau galimybę praktikuotis su gausia mokslininkų, inžinierių ir dizainerių komanda“, – pasakoja dizaineris Moses Kang.

Prie „ACME Europe“ Produktų dizaino padalinio prisijungęs dizaineris savo kūryba stengiasi priartėti prie žmogaus, kurti būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam vartotojui, patenkinti jo augančius poreikius, ypač atsižvelgti į daiktų funkcionalumą ir ergonomiškumą.

 

„Prisijungęs prie unikaliųjų „ACME“ produktų kūrimo veiklos, tęsiu kitų dizainerių pradėtus darbus. O darbų tikrai netrūksta – kitais metais žadame Lietuvos ir užsienio rinkoms pristatyti kelis originalius kompiuterių krepšius, kuprines, kompiuterių peles bei ausines. Tempai labai dideli, skyrius dar besiformuojantis, tad ir strateginius dalykus reikia išgryninti“ , – atvirauja dizaineris Moses Kang.

 

Prieš atvykdamas į Lietuvą ir pradėdamas dirbti kompanijoje „ACME Europe“ Moses Kang studijavo Lundo universitete (Švedija), taip pat yra įgijęs produktų dizainerio specialybę Vilniaus dailės akademijoje (Lietuva), bei stažavęsis Laplandijos universitete (Suomija). Prieš tai dizaineris taip pat dirbo lietuviško dizaino studijoje „Contraforma“, o jo industrinio dizaino darbai eksponuoti tarptautinėse parodose Berlyne, Milane, Stokholme, Maskvoje ir t.t.

 

„Pagrindiniai principai, kuriais vadovaujuosi kurdamas naujus daiktus yra glaudūs santykiai su žmonėmis, socialus požiūris ir komandinis darbas. Gero dizaino neįmanoma sukurti vienam, atsiskyrus nuo visuomenės – geras dizainas yra didžiulės sistemos dalis. Galiausiai – kuriant nebijau eksperimentuoti, nes darydamas klaidas tampu kūrybiškesniu“, – pasakoja dizaineris Moses Kang.

 

Planuojama, jog naujieji Moses Kang kurti darbai, pažymėti „ACME“ prekiniu ženklu, Pabaltijo ir 36 pasaulio šalių rinkas išvys 2014 metų žiemą. Šių metų vasarą originalių kompiuterių aksesuarų rinką išvydo pirmasis unikalus „ACME“ įrenginys „Peanut mouse“, apdovanotas nacionaliniame konkurse „Geras dizainas“, taip pat įvertintas prestižiniame tarptautiniame konkurse „Plus X Award“. Artimiausiu metu specializuotose aktyvaus laisvalaikio prekybos vietose taip pat bus galima įsigyti antrąjį kūrinį – „RUBBER briefcase“.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed