Google Hummingbird: didžiausias algoritmo atnaujinimas šiame tūkstantmetyje
Įvairenybės
Penktadienis, 04 Spalis 2013 15:04

2013 metų rugsėjo 27-ą dieną Google pristatė naują algoritmą, kurį pavadino „Kolibriu“. Pristatymas įvyko 15-ojo Google gimtadienio proga, toje pačioje vietoje, kur garsioji paieškos sistema ir pradėjo savo veiklą – garaže. Šis Google Update'as – didžiausias nuo 2000-ųjų. Neatrodo, kad Google būtų pakeitęs ankstesniąją indikaciją (tokią kaip PageRank ar daugybę kitų, kurias naudoja vertinant internetines svetaines). Skelbiama, kad Google pradėjo naudoti „Kolibrį“ dar keletą savaičių prieš jo pristatymą ir numanoma, kad jis daro įtaką net 90% paieškų.

 

 

Pristatyme naujasis Update'as įvardijamas kaip užklausos plėtra. Kitaip tariant – tai išplėstas paieškos sistemos algoritmo „požiūris“, kuris padeda geriau suprasti daug ilgesnes užklausas, kurias žmonės vis dažniau pateikia paprasta šnekamąja kalba, o ne raktažodžiais, pvz.:

 

Google lankytojas į paieškos laukelį įveda klausimą: „Kokioj vietoj galima pigiausiai ir skaniausiai pavalgyti Sushi Vilniaus centre?“. Taigi „Kolibrio“ dėka Google sistema, bandydama tiksliau suprasti užklausos esmę, jos iššifravimui ėmė naudoti ir įvairiausius sinonimus bei žodžius, kurie nėra paminėti, bet nusako užklausos esmę. Minėtojo pavyzdžio kontekste Google algoritmas turėtų suprasti, kad žodis „vieta“ reiškia kavinę, restoraną ar kitą maitinimo įstaigą, kurioje galima pavalgyti Sushi. Taigi pagrindinis „Kolibrio“ tikslas – pateikti geresnius paieškos rezultatus, labiau atitinkančius pagrindinę užklausos mintį, o ne tik atskirus žodžius.

 

Ir dar šis tas:

 

 • Google algoritmas taip pat pradėjo analizuoti ryšius tarp to paties paieškos subjekto skirtingų užklausų. Šiuo principu siekiama gerinti pateiktų paieškos rezultatų kokybę ir didinti pasitenkinimą rezultatais.

 

 • Naujojo Google Update'o pristatyme taip pat minima, kad „Kolibris“ didelį dėmesį skirs dažnai naudojamų frazių, žodžių junginių ar išsireiškimų identifikavimui. Algoritmas remiasi statistika, kaip dažnai tam tikri žodžiai yra naudojami kartu ir ką jie reiškia.


Apibendrinant:

 

Internetinės svetainės, turinčios kokybiškus, mažiau techniškus, vaizdingesnius tekstus, įgys pranašumą. Google Kolibrio dėka paieškų užklausų rezultatų viršūnėse atsiras informatyviausio turinio puslapiai. Taigi šis paukštukas atneš naudos tiek Google paieškos sistemos lankytojams, tiek ir kokybiškoms svetainėms (plačiau apie patentą „Kolibris“ skaitykite čia.

www.marketrats.lt

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed