IBM tirpalas – naujas ginklas kovoje su pavojingomis bakterijomis
Įvairenybės
Pirmadienis, 04 Vasaris 2013 12:59

IBM tirpalas – naujas ginklas kovoje su pavojingomis bakterijomis

Informacinių technologijų korporacija IBM kartu su Bioinžinerijos ir nanotechnologijų institutu sukūrė naują netoksišką antibakterinį preparatą, kuris efektyviai naikina kitiems medikamentams ir antibiotikams atsparias bakterijas. Sintetinis gelis, kurio daugiau nei 90 proc. sudaro vanduo, tikimasi, taps idealiu sprendimu kovojant su medicinos darbuotojų ir pacientų gydymo įstaigose tykančiais nematomais pavojais.

IBM ekspertų teigimu, naujoji medžiaga gali būti naudojama antibakterinių kremų, įvairius uždegimus ir infekcijas gydančių vaistų gamybai, medicininių prietaisų ar implantų dezinfekavimui.

Proveržį naujojo antibakterinio preparato gamyboje pavyko pasiekti tuomet, kai IBM ir Bioinžinerijos ir nanotechnologijų instituto mokslininkai sukūrė stabilias makromolekules, turinčias teigiamą elektrinį krūvį, sąveikaujančias su organiniais junginiais ir pasižyminčias vandeniui tirpių polimerų savybėmis. Šias molekules sumaišius su vandeniu ir pašildžius iki žmogaus kūno temperatūros gaunamas gelis, kuris antibakterines savybes išsaugo net ir smarkiai kintant aplinkos sąlygoms.

Tradicinės cheminės ir biologinės medžiagos kovai su infekcijas sukeliančiomis bakterijomis tampa vis mažiau efektyvios, nes bakterijos mutuoja ir išsivysto imunitetą antibiotikams. Naujasis antibakterinis tirpalas veikia kitokiu principu nei iki šiol naudoti preparatai. Veiklioji gelio medžiaga nebando paveikti bakterijos dauginimosi mechanizmų jos viduje, bet teigiamu elektriniu krūviu pritraukia neigiamą krūvį turinčias bakterijų ląstelių membranas ir jas išskaido. Tokiu būdu bakterijos ne tik sunaikinamos, bet yra užkertamas ir bet koks kelias bakterijai priešintis medikamento poveikiui ar įgyti jam atsparumą.

Statistika rodo, kad infekcijos ir užkrečiamos ligos yra viena didžiausių problemų gydymo įstaigose. Ligoninėse plintančios infekcijos yra tarp penkių dažniausių mirties priežasčių JAV ligoninėse. Skaičiuojama, kad dėl antibiotikams atsparių bakterijų Jungtinėse Valstijose kiekvienais metais ligonių gydymo išlaidos išauga 20 milijardų JAV dolerių ir lemia per aštuonis milijonus papildomų dienų, kurias pacientai turi praleisti ligoninėse.

IBM nanomedicinos polimerų programa buvo pradėta vos prieš ketverius metus. IBM ekspertų teigimu, viena iš priežasčių leidusių per tokį trumpą laiką pasiekti didelę pažangą nebrangios ir efektyvios antibakterinės medžiagos vystyme yra daugiametė bendrovės mokslininkų patirtis puslaidininkių technologijose.

 


Susijusios naujienos:

 • Rinkitės jums įdomias paslaugas internetu (2020-04-30)

  Šiandieninis pasaulis yra kupinas pasirinkimų. Žmonės gali pirkti ne tik fizinėse parduotuvėse, o taip pat ir internetinėse, jiems nereikia niekur važiuoti iš namų, nes norimas paslaugas jie gali rasti ir įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais. Rinktis paslaugas internetu yra labai patogus ir laiko sutaupantis sprendimas, tuo labiau jas galima ne tik išsirinkti, bet ir pasiskaityti daugiau, sužinoti naujos ir dar negirdėtos informacijos, palyginti siūlomas paslaugas su konkurentų siūlomomis paslaugomis ir galiausiai išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį variantą.

 • Skolų valdymo centras - padės susigrąžinti skolas (2020-04-30)

  Dauguma įmonių teikia mokamas paslaugas ar prekes tai, kad jos pasiektų klientą greičiau nei atvyksta apmokėjimas arba teikia reguliarias paslaugas, už kurias susimokėti reikia kiekvieną mėnesį tuo pačiu metu. Deja ne visada tokios paslaugos einasi taip kaip norėtųsi jas teikiančioms įmonėms ir tokiu būdu dėl atlaidumo ar piktavališkų veiksmų susidaro skolos. Žinoma visos pelno siekiančios įmonės bando maloniai informuoti klientus, kad būtinas tikslus ir nevėluojantis mokėjimas, tačiau visada atsiranda tokių, kurie nepaiso tokių ir panašių prašymų ir elgiasi taip kaip jie išmano. Ką daryti tokiu atveju?

   

 • Kokie būna regos sutrikimai ir kaip juos išgydyti? (2020-04-28)

  Rega – tai vienas iš svarbiausių žmogaus pojūčių, kurio dėka matome mus supančius žmones, aplinką bei visa pasaulį. Ne vienas žmogus yra susimastęs koks gyvenimas būtų netekus regos ir tai dauguma gali išgąsdinti. Norint to išvengti reikalinga nuolatinė akių priežiūra bei profilaktiniai patikrinimai, kurių dėka galima užbėgti blogiems įvykiams už akių. Egzistuoja įvairiausi akių sutrikimai, galintys turėti neigiamos įtakos regėjimui ar bendrai savijautai. Žemiau pateikti dažniausiai aptinkami sutrikimai.

   

 • Ar saugu užsisakyti paslaugas internetu? (2020-03-18)

  Laikui bėgant tobulėja viskas, tačiau sparčiausiai tai matome technologijų srityje. Matome kaip kiekvienais metais senus prietaisus keičia vis naujesni, modernesni ir visapusiškai geresni. Žmonės taikosi prie šių naujovių, todėl keičia savo įprastą gyvenimo būdą nauju. Vienas iš tokių pokyčių, apsipirkinėjimas ar paslaugų užsakymas internetu.

   

 • Buitinės technikos pirkimas internetu: praktiški patarimai (2019-11-04)

  Jeigu norite gyventi kur kas patogiau – siūlome įsigyti kuo daugiau skirtingos technikos, kuri darbus ne tik atlieka automatizuotai, tačiau ir nereikalauja beveik jokios priežiūros. Sugedus įrangai jos remontas taip pat atliekamas labai operatyviai, tad netenka investuoti daug laiko, kol gedimai bus sutvarkyti.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed